Obývací pokoje pro milovníky knih

Rádi prožíváte příběhy s knižními hrdiny? Pak se vám jistě doma hromadí spousty knih. S jejich uskladněním to však není vždy snadné. Pokud už máte prostory, kam by bylo možné knihy uložit, vyvstane nový problém v podobě jak správně knihovnu situovat, aby nenarušila celkový dojem obývacího pokoje. Ovšem i s tím si můžete hravě poradit.

knihovna
Zdroj: decoist.com

Obyváková stěna jako skvělé řešení

Nejideálnější a také nejlépe vypadající řešení pro uložení knih je knihovna zabudovaná do obyvákové stěny. V takovém případě si už skutečně nemusíte lámat hlavu s dalšími úpravami, aby knihovna ladila s interiérem. Tomu se naopak nevyhnete v případě, že knihovnu budete mít jako kus nábytku zvlášť. Není nutné mít ji vyhotovenou ve stejné barvě jako je obyváková stěna. Ba naopak si můžete zvolit jiný odstín, který bude se zbytkem interiéru tvořit zajímavý soulad.

knihovna

Úložné prostory nejen pro knihy

Pokud už máte vyřešeno umístění knihovny, přichází na řadu oblíbená část a tou je vložení knih. Rozdělit je můžete do skupin podle různých parametrů a aby vaše knihovna neobsahovala jen je, oživte ji například několika interiérovými dekoracemi. Skvělým nápadem jsou květináče s pokojovými rostlinami a různé suvenýry nebo porcelánové postavičky. Moderní jsou také zarážky ke knihám, které lze sehnat ve více provedeních. Chybět by neměl ani tolik populární globus nebo svícny.

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna
Zdroj: decoist.com