Okenní parapety jako místa pro pohodlné sezení

Využívání širokých okenních parapetů jako míst k sezení není žádnou novinkou. Teprve pozvolna však tento trend začíná pronikat i do českých domácností. Čím více si získává na oblibě, tím větší množství variant parapetů se k tomuto účelu dostává do prodeje. Výjimkou tak na parapetu nejsou ani čalouněné pohovky nebo rovnou pohodlné postele.

posezení
Zdroj: onekindesign.com

Spojte krásný výhled s pohodlím

Velká okna přímo vyzývají k tomu, aby se jich efektivně využilo. Parapet s pohovkou je jen jednou z mnoha variant, kterou lze v takovém případě využít. V rámci úspory prostoru v místnosti bývá často vzniklé místo v okolí parapetu určeno pro drobné přihrádky, zásuvky a knihovny. Tím se dostáváme k další z mnoha výhod rekonstrukce parapetu v místo pro sezení a tou je právě úspora volného prostoru.

papapet

Útulné, praktické a atraktivní

Parapety v této úpravě pronikají do našich domovů v čím dál větší míře. Jejich pořízení zvyšuje útulnost interiéru a poskytuje svým majitelům komfort a pohodlí. Navíc parapet v podobě pohovky vypadá mnohem přirozeněji než parapet obyčejný, na který jsme zvyklí. Díky výrobě nábytku na míru, můžete k sezení využít parapet téměř jakýchkoliv rozměrů. Získáte tak nové místo k odpočinku s dokonalým výhledem na okolní krajinu. Se stoupající oblibou velkých oken lze počítat i s dalším nárůstem okenního posezení.

pohovka

posezení

dětský pokoj

dětský pokoj

parapet

jídelna

knihovna

posezení parapet
Zdroj: onekindesign.com