Pořizujeme obývací stěnu. Záleží na vzhledu, materiálu i rozměrech!

Nákup obývací stěny může být poměrně náročným úkonem, neboť se jedná o jednu z dominant obýváku, na níž se budete dlouhá léta dívat. Proto je nutné postupovat obezřetně…

NH

Obývací stěna a její vizuální stránka

Samozřejmě že by obývací stěna měla stylově odpovídat ostatnímu vybavení v obýváku, tedy např. sedací soupravě, a zároveň barvě zdí. Jen tak bude působit dojmem, že do místnosti skutečně patří. Pokud si prohlédnete obývací stěny, zjistíte, že máte k dispozici řadu odlišných variant. Důkladně si tedy promyslete, jak by měla vypadat, aby přesně zapadla do stávajícího vzhledu místnosti.

Jaký zvolit materiál obývací stěny?

Z hlediska vizuální stránky je podstatný také materiál, který ovšem rozhoduje také o bytelnosti a životnosti obývací stěny. V tomto ohledu pochopitelně záleží na tom, kolik jste ochotni utratit peněz. Mezi levnější materiály patří např. lamino, naopak více bude stát masiv a další materiály. Moderním trendem je přitom kombinace dřeva s kovem (např. s hliníkem), což působí velmi zajímavě.

Rozhodující je rovněž velikost

Nesmíme opomenout ani rozměry. Svou roli hraje, kolik věcí chcete na obývací stěnu umístit. Samozřejmě je ale nutné správně zhodnotit také volný prostor v místnosti. Příliš velká, anebo naopak příliš malá obývací stěna totiž nebude působit právě nejlépe. V případě větších rozměrů navíc existuje nebezpečí, že budete mít v obývacím pokoji nakonec problém s nedostatkem volného místa.

Tip na závěr: široký sortiment obývacích stěn si lze pořídit za příznivé ceny v obchodě Nábytek Helcel, ve kterém je k dispozici i další nábytek do (nejen) do obýváku.