Skandinávské pracovní prostory

Skandinávský styl interiérové designu je v současné době jedním z nejoblíbenějších. Jednoduché rysy, kontrastní barvy a jednoduchost – to jsou poznávací znamení tohoto stylu, který si získal už celou řadu svých obdivovatelů. Už jsme v něm viděli zařízené ložnice, obývací pokoj i kuchyně, avšak pracovnám ještě prostor věnován nebyl, a tak je nejvyšší čas to napravit.

pracovna
Zdroj: home-designing.com

Krása jednoduchosti

Hlavním důvodem, proč si skandinávský styl ve své pracovně zamilujete, je ten, že se vám bude lépe soustředit na práci. Pro tento styl je totiž typické, že si libuje v jednoduchosti, nemá rád zbytečné drobnosti, které na pracovním stole jen zabírají místo, a shromažďuje se na nich prach. V takovém prostředí, kde jsou eliminovány veškeré rušivé elementy, se vám bude jistě mnohem lépe pracovat a soustředit na to, čemu se právě věnujete. Navíc budete mít vždy přehled o tom, kde se co na vašem stole nachází a vše tak snadno v případě potřeby naleznete.

pracovna

Černobílá krása

Máloco umí vytvořit tak dokonalý kontrast jako kombinace černé a bílé barvy. Z toho právě skandinávský styl těží a nebojí se s těmito barvami experimentovat. Pokud ve své pracovně máte pokojové rostliny, jejich zeleň v tamním prostředí skvěle vynikne. Barvám se rozhodně nebraňte, ale všeho s mírou. Skandinávský styl je znám jako jednoduchý, čistý a krásný styl, kterému by přehnané kombinace mohly jen uškodit.

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna
Zdroj: home-designing.com