Střešní okna, která sluší i interiéru

Bydlíte v podkroví a přemýšlíte nad tím, jak šikovně zakomponovat střešní okna do interiéru, aby vše působilo atraktivně a nenarušovalo tak moderní design vaší domácnosti? Pak hledáte na správném místě. Dnes vám představíme několik interiérů, ve kterých střešní okna skutečně nejsou překážkou.

okno
Zdroj: decoist.com

Výhody střešních oken

Na první pohled jistě každému přijde okno na stropě poněkud rušivé, zbytečně upoutává pozornost a může nám zkomplikovat jakékoliv další rekonstrukce interiéru. Důležité je ale si uvědomit, že střešní okna nám naopak mohou přinést celou řadu výhod. Nejvýraznější je pochopitelně prostupnost světla, kterou oceníte zejména tehdy, máte-li místnost situovanou na západ a po většinu dne do ní nepronikají sluneční paprsky. Naučte se vnímat střešní okna jako skvělé pomocníky.

okno

Nebojte se změny

Střešní okno není pro architekty překážkou. Spíše naopak tak mohou plně využít netradičního pojetí interiéru a vyhrát se se strukturou stropu a případného lustru. Střešní okna mohou mít různé sklony a i to je pro každého architekta výzva, aby si se svou prací patřičně vyhrál. Neváhejte a využijte i vy bydlení v podkroví a použijte střešní okna jako skvělý stavební prvek, který vám poskytne příležitost přizpůsobit mu interiér originálně podle vašich představ. Pokud si nejste jisti, jakým způsobem byste si mohli s okny vyhrát, inspirujte se z následujících obrázků.

okno

okno

okno

okno

okno

okno

okno
Zdroj: decoist.com