Stylové zatemnění oken oživí i váš interiér

Zařízení interiéru není pouze o nábytku, ale také o dalších doplňcích, které mohou být ryze dekorační nebo mohou také plnit svůj účel. Právě takovým doplňkem mohou být stínicí prostředky na okna, která rázem ožijí a budou celkově dotvářet prostor.

zastínění oken
Zdroj: unoal.cz

Stínění není pouze o zatemnění proti slunci, chrání také vaše soukromí a je velkou částí místnosti. Proto je vhodné volit nejenom efektivní zatemnění, ale také stylové zatemnění. To mohou představovat například japonské posuvné stěny. Jedná se sice o poměrně netradiční stínění, ale o to zajímavější. Stěny mohou být průsvitné, aby pouze efektně lomily světlo, nebo mohou být z méně průsvitných látek. Princip jejich fungování je jednoduchý. Stěny jsou zavěšeny ve stropní kolejnici, po které se posouvají jednotlivé látkové díly. Kromě oken se velice dobře vyjímají také jako předěl místností.

zastínění oken
Zdroj: unoal.cz

Mezi látkovými zatemňovacími prostředky se velice dobře uplatňují také klasické látkové rolety. Jejich jistou nevýhodou je menší plynulost v regulaci stínění. Zato dnes také patří mezi atraktivní doplňky díky široké škále materiálových, barevných a také vzorových zpracování. Kromě klasických vyhrnovacích rolet se stále více pořizují také takzvané římské rolety. Jedná se o jiný typ rolet, které fungují na lehce odlišném principu, ale patří mezi zdařilé estetické doplňky. Jedná se o římské rolety. Látka je u nich po stranách svisle provlečena šňůrkou nebo stužkou a v daných úsecích se řasí na sebe. Tím se vytváří pěkný efekt, který dělá z římských rolet skvělého kandidáta na interiérové stínění.

japonské stěny
Zdroj: unoal.cz

U látkových doplňků je potřeba samozřejmě počítat s údržbou v podobě občasného praní nebo alespoň šetrného vyluxování se speciálním nástavcem pro odstranění prachu, který bohužel bytové textilie chytají. Díky širokému sortimentu látek v nespočtu barev, vzorů a také různých stupních průsvitnosti mohou ovšem být zvoleny do prakticky libovolného typu interiéru.