Typy stínění

Venkovní žaluzie se vyrábějí především z hliníku. Jsou vhodné jak do rodinných domů, bytů tak i do průmyslových staveb. Mají snadné ovládání, které může být řízené klikou, motorickým spínačem či dálkovým nebo centrálním ovládáním.  Díky ovladatelným lamelám, které se dají snadno sklápět si každý zvolí průchodnost světla dle svého gusta.Lamely stažené jsou schovány za krycím plechem.

stínění
ilustrační foto: pixabay.com – Life-Of-Pix

Vertikální žaluzie
Žaluzie vertikální se řadí mezi velmi kvalitní stínící a estetický prvek. Tyto žaluzie jsou moderním vnitřním doplňkem. Díky kvalitním materiálům vám jakýkoliv výrobce zaručí dlouhodobou životnost. Co se týče údržby a montáže, i to je velmi jednoduché a rychlé. K dostání je také široká škála v nabídce materiálů a barev. Takže velice příjemně doladí vaší místnost a dodají ji plnou řadu prostorových efektů.

Horizontální žaluzie
Horizontální žaluzie se stále využívají k ochraně proti vnějším vlivům počasí a pohledům zvědavých sousedů. Dnes už se ale žaluzie nepoužívají jen jako stínící mechanismus, ale i jako trik, jak předělit prostor. Díky nim se vytvoří prostory bez jakýkoliv zásahů zedníků a umožní kdykoliv předělení místnosti opět zrušit. Toto řešení se nejčastěji používá při oddělení kuchyně od jídelního koutu.

Pokud jde o látkové rolety, které patří mezi velmi oblíbené stínící mechanismy a navíc i zvýrazní prostředí vašeho domu či bytu, stejně jako záclony nebo závěsy, tak mezi hlavní důvody jejich používání patří jako u ostatních stínících prostředků ochrana před sluncem a nechtěným pohledům. V dnešní době už se také jedná i o estetický nebo dekorační doplněk, který velmi populárně dotváří váš interiér. Na českém trhu jsou navíc k dostání látky rolet, které jsou opatřeny povrchem z nesavého materiálu.