Velký návrat pružinových matrací

Nejvyhledávanějším materiálem pro výrobu matrací je dnes polyuretanová pěna, ovšem velký návrat slaví také dříve velmi oblíbené pružinové matrace. A nejsou jen tak ledajaké – pověstné vrzání a trčící dráty v potahu už jsou naprostou minulostí! Seznamte se s moderními pružinovotaštičkovými matracemi…

pružiny z matrace
Foto: iStock_000005034829Small.jpg

Rozdíl mezi staršími a novými pružinovými matracemi

Dalo by se říct, že taštičkové matrace jsou mladšími „sestřičkami“ starších pružinových matrací konvenčního systému Bonell. Mají mnoho shodných znaků:

  • jsou složeny z pružin;
  • mají vysokou prodyšnost, takže se hodí i do vlhčích prostor;
  • je možné uložit je na pevnou desku nebo laťkový rošt.

V čem jsou tedy nové taštičkové matrace jiné?

  • jsou složeny z 400-500 kovových nebo plastových pružin (běžné pružinové matrace mají jen 200 ks pružin);
  • každá pružina je zašita zvlášť v sáčku z netkané textilie, tzv. taštičce;
  • nejsou k sobě pevně spojeny. Když si na ni lehnete, reaguje pouze zatížená část ložné plochy (pružiny starších pružinových matrací jsou k sobě pevně spojeny drátem, reaguje celé lůžko);
  • ložná plocha taštičkových matrací je vybavena vrstvou pěny, latexu nebo kokosových vláken, která bývá vytvarována do anatomických zón, páteř ukládá do optimální polohy vhodné pro odpočinek a relaxaci.

matrace bereta detail
img: bereta detail.jpg, title: Řez taštičkovou matrací Bereta od Slumberland.

Prodyšnost oceníte zejména v létě

Obrovskou výhodou pružinových matrací je jejich prodyšnost. Jako jednu z mála matrací ji můžete uložit i na pevnou desku, protože je sama o sobě velmi vzdušná.

  • Vzduch proudí mezi pružinami, takže výskytu plísní a roztočů, pro které je vlhké prostředí ideální, se nemusíte obávat.

U vybraných modelů je prodyšnost podpořena unikátním odvětrávacím systémem AirForcematrace je protkána skrz na skrz odvětrávacími kanálky, kterými na principu běžné pumpy (stlačování/vysávání) proudí vzduch. Tyto matrace jsou vhodné pro jedince s vysokou potivostí, oceníte je také v době nemoci či letním období.

Vyzkoušejte taštičkové matrace, budete překvapeni vysokým komfortem spaní a odpočívání.

matrace karina kokos
img: karina kokos.jpg, title: Běžná pružinová matrace systému Bonell Karina kokos.