Jak vybavit dokonalou koupelnu

Koupelna je v každém interiéru velmi potřebnou a z hlediska vybavení také specifickou místností. Relativně malý prostor totiž musí být vybaven mnoha druhy vybavení a doplňků. Koupelny pak musí být maximálně praktické a elegantní zároveň. Výběru správného umyvadla, sprchového koutu, koupelnových obkladů, dlažbě nebo vany věnujeme zvýšenou pozornost vždy. Občas ale zapomínáme na některé prvky vybavení, které mají na celkový vzhled podstatný vliv.

koupelna k nakousnutí
ilustrační foto: pixabay.com – Hangjeebatt

Vodovodní baterie

Jak již bylo řečeno, výběru správného umyvadla se věnuje velká pozornost, ale jeho součástem už bohužel nikoliv. Přitom koupelnové baterie jsou pro design koupelen velmi důležité. V současnosti jsou navíc nabízeny v mnoha různých podobách s moderním i retro vzhledem. Pro každý design koupelny je připraven odpovídající typ baterie. A nemusíte ani utrácet desetitisíce. I levné vodovodní baterie mají svou kvalitu a eleganci.

Dveře jsou také součástí koupelen

Při zařizování koupelny se mnohdy soustředíme jen na vybavení interiéru místnosti a zapomínáme na dveře. Už samotná elegance interiérových dveří vedoucích do koupelny by ale měla naznačovat styl vybavení koupelen. Nejvyhledávanější volbou pro interiérové dveře jsou klasické závěsné, s dřevěným motivem a alespoň malým prosklením. Takové interiérové dveře jsou vhodné do všech místností a koupelny samozřejmě nejsou výjimkou. Nezapomínejte ani na správně zvolené kliky a kování.

Tip – zkuste místo keramických obkladů využít dřevěné

Každá koupelny by měla na podlaze mít dlažbu a na stěnách obklad. Protože je nabídka keramických obkladů v současnosti tak pestrá, ani nepřemýšlíme o tom, že bychom si do koupelny mohli pořídit i obklad z jiného materiálu, například ze dřeva. Právě dřevěné obklady jsou dlouhodobě považovány za nadčasový obklad do místnosti. Je ale zapotřebí vybírat takové druhy dřevin, které budou upravené proti vlhku. Využít můžete klidně i obklady, vhodné na venkovní využití.