Výběr správné podlahy – jaké jsou TOP?

Vybíráte do svého interiéru podlahu? Pojďme se společně podívat na to, jaké jsou aktuálně ty nejvyužívanější možnosti. Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že vše se odvíjí hlavně od toho, kam podlahu chceme umístit.

podlahy
Foto: jutex.sk

Začneme-li hlavní místností, kterou je obývací pokoj, je rozhodně hitem kvalitní plovoucí podlaha. Ta nadchne v první řadě svým vzhledem. Pokud toužíte po klasické dřevěné podlaze, je právě tato varianta ideální a kvalitní alternativa. Nadchnou ale i další pozitiva, kam se řadí třeba:

  • Snadná a jednoduchá údržba
  • Rychlá pokládka
  • Jednoduchá výměna případné poškozené části

Jakou podlahu do kuchyně?

Co je nejlepší pro váš obývací pokoj, to již víme. Nyní se pojďme zaměřit také na to, co je nejlepší do vaší kuchyně. Pokud nezvolíte dlažbu, potom zkuste neméně zajímavou a výrazně teplejší alternativu. V tomto směru nabízíme PVC podlahy, které rozhodně nezklamou. Pokud se podíváme na hlavní důvody, je to především snadná údržba. Cokoliv se vám vylije nebo spadne na zem, můžete pohodlně setřít nebo vysát vaším vysavačem. Navíc široký výběr velmi zajímavých barevných provedení a dekorů je zárukou toho, že tento typ podlah už dávno není tím nevzhledným prvkem, který můžeme znát z minulosti. Přesvědčte se o tom i vy sami.

Nezapomínejte také na kvalitní izolaci

Podlaha jako taková není to jediné, na co byste měli primárně myslet. Určitě je třeba nezapomenout na správnou podkladovou vrstvu. Ta by měla být především izolační. Díky dobré tepelné izolaci můžete snadno snížit náklady spojené s vytápěním. Stejně tak vám zabezpečíme zvukovou izolaci podlahy. Ta se hodí nejenom ve chvíli, kdy si sousedé pod vámi stěžují na nadměrný hluk – který může být spojený třeba s chůzí na plovoucí podlaze. Tato izolace se hodí i ve chvíli, kdy se nadměrný hluk ozývá právě od sousedů, kteří bydlí pod vámi.