Vybíráme novou postel

Po náročném dni se jistě každý těší z vás na to, až večer ulehne do své postele. Nemáte-li však kvalitní lůžko, o tento plánovaný požitek se patrně připravíte. Jakou byste měli zvolit postel, aby plně uspokojovala vaše potřeby, vám prozradíme v dnešním příspěvku.


Zdroj: http://sannasrum.se/

Nejprve měříme

Tuzemský trh v současné době nabízí širokou škálu lůžek, a ačkoliv je většina prodejců ochotna vám poradit, je vhodné před samotnou koupí znát alespoň základní pravidla pro rozhodování při pořizování nové, samozřejmě i levné postele. Ta by měla mít optimální šířku kolem 85 cm. Pokud se zrovna nepotýkáme s nedostatkem prostoru v místnosti, pamatujte, že čím větší šířka, tím více pohodlí pro vás. Délka postele se odvíjí od vaší výšky. Správně by měla být alespoň o 25 centimetrů delší než vy. Důležitá je také výška samotné postele, která by se měla pohybovat kolem 40 cm. Ačkoliv se klasická jednolůžka vyrábějí nejčastěji s rozměry 90×200, není pro výrobce problém dodat postel ve vámi zadaných parametrech.

Jaký zvolit materiál

Důležité je také zvolení si materiálu, ze kterého má být lůžko zhotoveno. Nejčastěji se jedná o dřevo. Dřevěné postele se vyrábí buď z tvrdé ho dřeva (dub, bříza) nebo měkkého (smrk). Populární je také tzv. lamino, což je napodobenina dřeva. Jasno byste měli mít také v tom, zda chcete kupříkladu dřevěnou postel s kovovým čelem, celokovovou postel apod. Můžete se rozhodnout i pro postel čalouněnou, avšak ta bývá poněkud náročnější na údržbu, jelikož se velmi špatně čistí.

Materiál je možné si zvolit i u roštu, který, když jej správně vyberete, vám může vydržet celý život. Na výběr dostanete mezi roštem lamelovým a prkenným. S roštem souvisí také volba matrace, jelikož ta je roštem dopružována a je třeba ji vybírat velmi důkladně, aby výsledná kombinace zvolených prvků byla pohodlná a plně tak vyhovovala vašim požadavkům. Jedině tak dosáhnete již zmiňovaného požitku z večerního ulehnutí na lůžko.