Jak vypadá dokonalá ložnice

Ložnice je místem, kde by se každý měl cítit maximálně pohodlně a příjemně. V tomto článku vám poradíme, co by v dokonalé ložnici rozhodně nemělo chybět a jak ji zařídit, aby se v ní spalo opravdu sladce!

dokonalá ložnice
foto: albero.sk – Ložnice SARI

Vzdušnost je extrémně důležitá!

Ložnice je místnost, která by měla být oproštěna od zbytečností. Mělo by se zde nacházet jen minimum nábytku – stačí postel, skříň, noční stolky a případně i toaletní stolek. Nic víc! Jen tak docílíte toho, že bude místnost vzdušná.

TIP: DOM NÁBYTKU ALBERO hlásá: “nabízíme moderní postele a my tvrdíme, že rozhodně stojí za to!”

Pozor na světlo!

Každá ložnice musí mít dostatek světla i přítmí. Na oknech by proto měly být závěsy, které jsou zárukou příjemného stínu v době nejvyššího slunečního svitu. V ložnici by nemělo chybět tlumené světlo a malé svítidlo v blízkosti postele.

Tip: Pokud v současné době sháníte plastová okna, není nic jednoduššího, než zobrazit nabídku.

dokonalá ložnice
foto: albero.sk – Ložnice FEEL

Barvy jsou extra důležité

Barvy hrají v ložnici důležitou roli. Rozhodně by zde měly být jen ty, které na vás působí příjemně. Vhodné jsou barvy pastelové. Ideální je například barva zelená a hnědá, které navazují spojení s přírodu. Při zařizování ložnice pamatujte na to, že k sobě musí barevně ladit vše – kombinujte tedy barvu stěn, doplňků i nábytku!

Kvalita ložního prádla a postele

Obojí hraje velmi důležitou roli. Co se týče ložního povlečení, dejte si pozor na materiál. Skvělé je například povlečení z bavlny, které je prodyšné a příjemné na tělo, pokud máte rádi teplo, volte povlečení z flanelu, milovníky super příjemnosti by mělo zajímat povlečení ze saténu. Co se týče postele, věnujte pozornost kvalitě matrace. Ideální je matrace se 7 zónami. Nezapomínejte ani na kvalitní rošt!

kvalitní povlečení je základ
ilustrační foto: pixabay.com – keresi72

Kvalita vzduchu

Aby se vám spalo dobře, musíte mít v ložnici stále čerstvý vzduch. Pokud máte problémy s vlhkem, pomohou odvlhčovače – doporučujeme vám ECO Technologies. Příjemnou atmosféru ložnice mohou podpořit jemné vůně – skvělá je vanilka, meduňka a levandule.