Vytvořte vlastní styl pomocí koupelnových doplňků

koupelna
ilustrační foto: pixabay.com – alexandria

Kromě základního vybavení, jako je vana, umyvadlo a koupelnový nábytek patří do koupelny ještě další nezbytnosti, jimiž dotvoříme celkový dojem. Jedná se o praktické pomocníky na odkládání a zavěšování ručníků, mýdla, kartáčků na zuby. V zrcadle kontrolujeme a vytváříme svůj vzhled, sedátka a podhlavníky umožní pohodlnější relaxaci při koupání a sprchování.

Okolí umyvadla

V umyvadle si myjeme ruce, čistíme si zuby, pánové se holí, dámy si upravují vlasy a líčí se. Proto by se u něj měly nacházet všechny předměty, které k těmto činnostem potřebujeme – ručníky, mýdlo, kartáčky na zuby a pasty, zrcadlo. Koupelnové doplňky sloužící k ukládání nezbytností stojí na umyvadle nebo jsou připevněny v jeho bezprostřední blízkosti. Háčky a věšáky na ručníky, aby si každý mohl pohodlně utřít ruce po umytí, kelímek na kartáček a pastu (může být schovaný ve skříňce), mýdlenka nebo dávkovač mýdla se používají několikrát denně, proto by měly být pěkně po ruce.

Okolí vany

Pro odkládání sprchových gelů, pěny do koupele a další kosmetiky poslouží různé poličky. Do vany či sprchového koutu se kromě vodovodní baterie dá umístit také pohodlné sedátko a podhlavník. Stříkání vody do širokého okolí zabrání sprchové dveře, zástěny nebo sprchový závěs. Po koupání a sprchování nám zpříjemní výstup z vany či sprchového koutu koupelnový rošt nebo předložka, ručníky a osušky v dosahu, abychom nezamokřili celou koupelnu.

Jak koupelnové doplňky vybírat a nakupovat

Prostřednictvím koupelnových doplňků můžeme v koupelně vytvořit harmonicky sladěný jednotný styl, nebo matoucí chaos. Z široké nabídky vybírejte z jedné řady (stejný materiál, barvy, tvary). Inspirujte se ve fotogaleriích koupelen, uvidíte, co se vám bude líbit. Držáky, háčky a další koupelnové doplňky nakupte najednou ve stejném designu, abyste byli se svou novou koupelnou spokojeni a mohli ji příjemně užívat.