Zapomeňte na běžnou koupelnu – buďte jako v lázních

Vana, sprchový kout, umyvadlo a několik skřínek. To jsou nejčastější součásti dnešních koupelen. Některé interiéry však šli ještě dál, a tak se majitelé hlavně domů mohou chlubit tím, že jejich koupelny vypadají doslova jako nádherné domácí lázně. Důvody k tomu mohou být různé, ale často je jeden společný, a to snaha dopřát si dokonalou relaxaci pod vlastní střechou. A tak se dá říci, že dané koupelny jsou rozhodně dokonalými skvosty, které zaručeně stojí za zhlédnutí.

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: drurydesign.com

Okno je základ

Co by v takových koupených v první řadě nemělo chybět, to je nejenom vana, ale samozřejmě také okno. Právě to je součástí celé relaxační procedury, jelikož se lze oddávat příjemně teplé vodě, a zároveň pozorovat nádhernou okolní přírodu. Možností je mnoho, a tak ono nemusí být nutně umístěno standardně, ale třeba zajímavé provedení přímo nad vanou je určitě dokonalou možností, jak ve vířivce sledovat denní, popřípadě noční oblohu. Ideální pro relaxaci po náročném pracovním dni.

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: artanddeco.hu/lakberendezes-eng.php

Elegance na prvním místě

Co však v této oblasti bytového designu jasně vede, to je maximální důraz na celkovou eleganci a pohodlí. Ukázkou ej třeba jednoduchá, ale přesto dokonalá koupelna v Miami, která byla designována společností B+G Design Inc. Celkovou krásu doplňují především tmavě hnědé prvky, které působí velice příjemným dojmem. Vše poté doplní několik dobře umístěných zrcadel.

Samozřejmostí při zařizování koupelen v podobném duchu jsou i jednotlivé styly. Velmi nádhernou formu dodává celému prostoru styl tropických wellness center. Stejně tak ale zaujme i styl v asijském duchu, které rozhodně nadchne celou řadou prvků, včetně nezbytné sošky Buddhy, které celý koncept jasně charakterizuje. Stejně tak ale může zaujmout i jednoduchá koncepce z kamene, nebo použití velkého množství dřevěných materiálů, což není tak úplně obvyklé řešení.

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: jpwaltersdesign.com

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: eldoradostone.com/products/stone/nationwide-profiles/coastalreef/#/sanibel

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: bridgwaterconsulting.com

jarní trendy v interiéru 2014
Foto: oakhillarchitects.com/projects/rockwood_st.htm