Zařiďte v pohodě dětský pokoj od A do Z

Při zařizování dětského pokoje musí brát rodiče ohled na praktičnost i bezpečnost, ale také celkový vzhled místnosti. Jak tedy zařídit dětský pokoj co nejlépe? Čím začít, a co si naopak nechat až na samotný závěr?

nábytek helcel
Foto: nabytek-helcel.cz

Dětský pokoj musí být útulný, bezpečný a praktický

V dětském pokoji tráví děti mnoho času, a to napříč věkovými kategoriemi i pohlavími. Jeho zařízení proto věnujte větší porci času a pozornosti. Naštěstí je dnes nabídka jednotlivých obchodů dostatečně pestrá, takže si nelze stěžovat. Nabídka internetového obchodu Nabytek-helcel.cz je toho dobrým příkladem.

  • Ještě než pořídíte nábytek. V prvé řadě se zaměřte na podlahu. Děti nemají problém trávit na zemi celé hodiny, takže by podlaha měla být teplá a měkká. Zvolte tedy např. laminátovou či dřevěnou krytinu a samozřejmě se hodí i koberec. Důležité je rovněž osvětlení. Hlavní světlo by mělo mít 150–250 W, ale uplatnění naleznou i lampičky na stole a u postele. Pro barvu nátěru pak volte spíše jasné a příjemné barvy.
  • Dětský nábytek. V pokoji vašeho potomka musí být skříně, komody (v případě, že máte doma novorozence, pořiďte si komodu přebalovací), dále poličky, stolek a židle a jednu z nejdůležitějších položek představují dětské postele. Ty musí být bezpečné a důležitá je i maximálně pohodlná matrace. Nechce-li se Vám vybírat každý kus nábytku zvlášť, doporučujeme Vám jediné – podívejte se na sestavy dětských pokojů a máte po starostech.
  • Další důležité kroky. O stěnách již byla řeč, ale pamatujte, že celkově by měl dětský pokoj působit útulně a vzbuzovat dobrou náladu, čemuž mohou pomoci i obrázky různých oblíbených dětských postaviček. Vzhled pokoje lze uzpůsobit pohlaví a především věku dítěte, v každém případě by zde neměly chybět prostředky pro rozvoj různých schopností. To znamená různé hračky, tabule na kreslení, obrázkové knížky apod.