6 tipů, jak zařídit funkční a stylovou koupelnu

Vybavení koupelny nemusí být nic složitého, pokud se držíte některých zaručených rad. Jak levně zařídit malou nebo velkou koupelnu? Ať už bydlíte v paneláku, zděném domě nebo rodinném domku, naše rady pro vybavení do koupelny se vám mohou hodit!

koupelnove-programy-beach-4137131-0001---s640x480
Foto: sconto.cz

1. Základní vybavení koupelny volte podle velikosti místnosti

Vybavení do koupelny vybírejte vždy v závislosti na velikosti vašeho prostoru. Nakreslete si plánek, kde rozvrhnete vše, co v koupelně nesmí chybět, včetně vany nebo sprchového koutu, umyvadla a dalších nezbytností. Zakoupený nábytek a další vybavení pak snadno rozestavíte i do malé koupelny.

2. Vana nebo sprchový kout? Zvažte, co využijete

Přestože je velice příjemné poležet si v horké vaně, v malé koupelně se může jednat o zbytečný luxus na úkor prostoru, který je možné využít praktičtěji. Například sprchování v masážním sprchovém koutě si určitě také užijete. Rozměr sprchového koutu je minimálně 80 x 80 cm, vana oproti tomu zabere podstatně více prostoru. Pokud však máte velkou koupelnu, toto dilema se vás netýká a můžete volit podle toho, zdali se raději koupete či sprchujete, případně mít obojí.

koupelnove-programy-mainz-slim-4136647-0001---s640x480

3. Řešení na míru? Koupelnu je možné pořídit levně

Samozřejmě si můžete nechat vyrobit drahý nábytek do koupelny na míru, není to však nezbytně nutné. Vše je možné zakoupit velice levně a navíc kvalitně v běžných prodejnách s nábytkem. Prodejci nábytku nabízejí mnoho různých řešení vybavení koupelny, ze kterých si určitě vyberete. Můžete navíc nakupovat klidně na e-shopu pohodlně z vašeho domova.

4. Jak vybrat barvu obkladů a stěn?

Než začnete vybavovat koupelnu nábytkem, je třeba vybrat vhodnou barvu malby i dlaždic. Barvu volte v závislosti na velikosti prostoru. Velkým koupelnám sluší i tmavší barvy, v malých však vybírejte raději světlé odstíny, které prostor opticky zvětší. Můžete sáhnout po teplých barvách, které zahřejí, jako je oranžová nebo červená. Většina lidí však volí odstíny modré a zelené, které působí vzdušně a čistě.

koupelnove-programy-sabina-4136286-0001---s640x480

5. Bílý nebo barevný nábytek do koupelny?

Po výběru barvy obkladů je na řadě volba nábytku. Bílý nábytek do koupelny dodává pocit luxusu a v kombinaci s vhodnými doplňky může vypadat navíc velice zajímavě. Inspiraci můžete najít například u koupelnového programu BEACH, který kombinuje bílou se zelenými doplňky. Pokud nejste fanouškem bílé, můžete zvolit také barevný nábytek, který dodává prostoru na útulnosti, případně nábytek, jež vypadá jako dřevěný.

6. Moderní nábytek dolaďte stylovými doplňky do koupelny

Volbou nábytku však vybavování koupelny nekončí. Stylový nábytek do koupelny ještě ozvláštní zajímavé doplňky, jako jsou nejrůznější stojany na ručníky, praktické regály, ale také například takové drobnosti, jako jsou barevné předložky. Nenechte náhodě ani výběr držáků na mýdlo nebo vodovodních baterií k umyvadlu, vaně i sprchovému koutu. To vše může dokonale ladit se zbytkem vašeho interiéru.