Akvárium, pořiďte si domů vlastní podvodní svět

Jistě se shodneme na tom, že akvárium s hemžícími se rybičkami je opravdu krásnou bytovou dekorací. Pestré a barevné akvárium nabízí pro mnohé lepší podívanou, než televize. Nahlédněte do dnešního článku a najděte si vysněné akvárium i Vy!

rybí akvárium fotogalerie
Zdroj: idwestpermaculture.com

V první řadě berte ohled na rybičky

Ať už zahajujeme kariéru akvaristy, nebo nádobu s rybičkami bereme skutečně především jako ozdobu domácnosti, k otázce výběru akvária bychom měli přistoupit zodpovědně. V první řadě musíme vědět, že rybička je živý tvor a mělo by se jí vybudovat důstojné prostředí k životu. Takže jednoznačně říkáme NE malým a kulatým akváriím. Ačkoliv se prodejci takových akvárií snaží přesvědčit, že rybkám se přece hlava zamotat nemůže, nedejme na tyto názory. Je biologicky dáno, že ryba potřebuje kolem sebe prostor, z plavání kolem dokola se může doslova zbláznit. Navíc, i když nám třeba jde jen o dekoraci, zamysleme se: je malá skleněná koule postavená uprostřed místnosti se zuboženou rybičkou vevnitř pěkným doplňkem našeho bydlení?

Pěkně vypadající vodní svět uvnitř vašeho domova

Pokud zainvestujete do opravdu velkého, pevného a spolehlivého akvária, plácnete se sice přes kapsu, ale budete si moct být jisti, že více peněz už do toho nebudete muset vrážet a také si ušetříte do budoucnosti hodně práce. Pěkné rybičky si totiž ve zverimexu můžete v dnešní době koupit i levně a ani filtry, zavzdušňovací technika, rostlinky a krmivo pro obyvatele akvária nestojí moc peněz.

Velkolepě pojaté akvárium navíc vyžaduje méně péče, než by se dalo čekat. Když totiž vybudujete rybičkám přirozené prostředí obsahující všechny potřebné prvky (jaké prvky to jsou, to zjistěte ze zdrojů věnovaných akvaristice – my se raději do větších podrobností pouštět nebudeme, naším zaměřením je přeci jen interiér a bytové dekorace), minekosystém akvária bude schopen se o sebe do jisté míry postarat sám. Mezi činnosti, které budete vykonávat, budou patřit už jen jisté formality – krmení, čištění filtru, výměna vody – a pochopitelně, kochání se.

Speciální poděkování: Magazín bydlení mediálně podporuje vsekolembydleni.cz

akvária na rybičky
Zdroj: ratemyfishtank.com, domácí akvárium
domácí akvária fotografie
Zdroj: bilvil.com, domácí akvárium