Bydlete v Plzni, my Vám řekneme proč

Plzeň je čtvrtým největším městem naší republiky, které vstoupilo ve známost především jako město pivovarnictví a průmyslu. Ne nadarmo se tak Plzeň stala druhým městem s nejnižší mírou nezaměstnanosti. Na vyšší příčku se dostala už jen Praha.


Zdroj: kiv.zcu.cz

Evropské hlavní město kultury 2015

Tento titul, který byl Plzni na podzim roku 2010 udělen, jí náleží plným právem. O kulturní vyžití v tomto západočeském městě skutečně není nouze. V rámci již zmíněného projektu navíc Plzeň čeká celá řada nových lákadel, z nichž uveďme například multikulturní čtvrť, která bude celá věnována designu a amatérským umělcům. Další novinkou bude nové plzeňské divadlo a rekonstrukce Štruncových sadů, které se promění ve sportovně-relaxační centrum.

Nízká míra nezaměstnanosti

Jedním z hlavních faktorů, proč se do Plzně stěhuje spousta nových obyvatel, je nízká míra nezaměstnanosti. K 31. červenci 2013 činil podíl nezaměstnaných v Plzeňském kraji 6,03 %, díky čemuž se zařadil mezi kraje s nejnižší mírou nezaměstnanosti. Přičíst to lze jednak výhodné poloze kraje, ale zejména rozvinutému průmyslu a obchodu, kterému se v okolí Plzně daří skutečně skvěle.

Bohatá historie a spousta památek

Historie Plzně sahá až do roku 976, kdy v jeho blízkosti porazil kníže Boleslav II. armádu krále Otty II. Díky tomu se město může chlubit velmi bohatou historií a zejména pak s ní související městskou památkovou rezervací, která zahrnuje historické jádro města včetně přilehlých ulic. V upomínku na období druhé světové války, kdy ve městě žilo mnoho židovských obyvatel, se ve městě nachází největší synagoga v České republice, dále pak Stará synagoga a hřbitov, na které mohou návštěvníci nalézt památník obětem holocaustu.

Do Plzně za studiem

Kromě množství středních škol, odborných učilišť a gymnázií nabízí Plzeň studium i na úrovni vysokoškolské. Své pobočky ve městě mají jak pražská Lékařská fakulta Univerzity Karlovy, tak Metropolitní univerzita Praha. Čistě plzeňským zástupcem vysokoškolského vzdělání pak je Západočeská univerzita v Plzni. Za zmínku jistě také stojí i tamní Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje.

Plzeň jako dopravní křižovatka

Co se dopravní dostupnosti týče, je na tom Plzeň skutečně velmi dobře a to nejen díky dálnici D5, vedoucí z Prahy do Norimberku, ale také díky významným železničním trasám, které městem vedou. Městskou hromadnou dopravu v Plzni zajišťují tramvaje, trolejbusy a městské autobusy, který zajíždí i do vzdálenějších částí města a předměstí.

Sehnat kvalitní bydlení v Plzni nebylo nikdy snazší

Přesvědčil vás náš článek a rozhodli jste se pro koupi bytu v Plzni? Pak vám jistě přijde vhod nabídka, kterou poskytuje plzeňská realitní kancelář PUBEC. Ta v rámci svých projektů na výstavbu domů a bytů nabízí nepřeberné množství různých typů bydlení, ze kterého si jistě vyberou i ti nejnáročnější z vás.