Díky tepelnému čerpadlu přijedete do příjemně vyhřáté chaty či chalupy

Tepelná čerpadla jsou oblíbeným alternativním zdrojem obnovitelné energie pro novostavby i starší domy. Stále častěji se však uplatňují i v chatách a chalupách, protože řeší specifické problémy chatařů a chalupářů.

chata
ilustrační foto: pixabay.com – Unsplash

Pokud v nemovitosti nebydlíte trvale, mohou kolísavé teploty, zejména v zimním období, poškodit její vnitřní vybavení. A právě proti tomu bojuje tepelné čerpadlo, které v místnosti „temperuje“ tím, že udržuje nastavenou teplotu, například 10 °C.

Kromě mrazu jsou nepřáteli chatařů i škůdci, které podporuje zvýšená vlhkost panující ve starších, často opuštěných stavbách. Také vznik plísní či hub značně omezíte, pokud s pomocí tepelného čerpadla nastavíte optimální vnitřní teplotu.

Čerpadlo využívá neomezené zdroje, v zimě hřeje, v létě ochlazuje

Ačkoliv může mít obstarávání paliva, zejména dřeva, své kouzlo, jistě se rádi zbavíte i těchto starostí, stejně jako přikládání do kotle. Tepelné čerpadlo využívá neomezené zdroje, nejčastěji vzduch, vodu a geotermální teplo. Jako majitel tepelného čerpadla si tak odpočinete od fyzické námahy a můžete se těšit ze spousty volného času. Určitě budete vědět, jak s ním na chalupě naložit!

Naopak v létě Vás tepelné čerpadlo, respektive jeho chladicí funkce, zbaví úmorného vedra. Zejména dřevěné budovy, z nichž se často víkendová obydlí stavějí, jsou náchylné k rychlému přehřátí. Můžete tak plně využít funkčnosti tepelného čerpadla, které v zimě pracuje jako „kotel“ a v létě jako „klimatizace“.

Mix výhod tepelného čerpadla pro chataře a chalupáře

Pro instalaci tepelného čerpadla hovoří i to, že je přívětivé k životnímu prostředí. A nadýchat se čerstvého vzduchu je přece hlavní důvod, z kterého na chatu či chalupu jezdíte. Doporučená čerpadla se systémem vzduch/vzduch jsou přitom cenově dostupná, s jednoduchou instalací a levným provozem.

Navíc, díky moderním technologiím tepelné čerpadlo zajistí, aby Vás po příjezdu na chatu či chalupu čekaly příjemně vyhřáté místnosti. Stačí mu dát pokyn přes aplikaci v mobilním telefonu. Na krb či malá kamna, která chatu dříve vytápěla na požadovanou teplotu celé hodiny, můžete zapomenout.

Podobný mix výhod jako tepelné čerpadlo žádný jiný zdroj tepla nenabízí! Pokud Vás zaujala možnost instalace tepelného čerpadla na chatu či chalupu, neváhejte a s důvěrou kontaktujte odborníky ze společnosti IVT, s.r.o., distributora švédských tepelných čerpadel značky IVT, která u nás mají největší prodejní a servisní síť.