Fotopasti: spolehlivá a finančně nenáročná ochrana majetku

Zajímáte-li se o vše kolem bydlení, rozhodně byste neměli podceňovat jeho zabezpečení. Toho lze dosáhnout několika způsoby, z nichž jeden z nejzajímavějších představují fotopasti…

Infoto1

Jak taková fotopast vlastně funguje?

Zatímco k zabezpečení objektu je potřeba pořídit kvalitní kování a zámky, případně alarm, zajištění pozemku je třeba vyřešit jiným způsobem. Jednu z možností představuje kamerový systém, který je ovšem velmi nákladný. Vhodnou alternativu tak představují kvalitní fotopasti, jež jsou výrazně levnější, přesto mohou být spolehlivou ochranou proti nezvaným hostům. Proč o nich uvažovat konkrétně?

  • Pokud v okolí fotopasti dochází k pohybu, zařízení pořídí fotografie anebo krátká video.
  • Fotopast nepotřebuje zdroj elektrické energie a navíc si je lze pořídit levně.
  • Tzv. GSM fotopasti jsou schopné pořízené snímky okamžitě odeslat na e-mail či mobilní telefon.
  • Aktuálně si je možné zakoupit řadu špičkových fotopastí – viz nabídka e-shopu Infoto.cz.
  • Zmiňme i široké pole záběru, jednoduchou nastavitelnost, nenápadnost a pestrý sortiment příslušenství.

Fotopasti jsou využívány i obcemi a policií!

Fotopasti původně sloužily k fotografování divoké zvěře. K tomuto účelu jsou určeny i dnes, ale jedná se spíše o fotopasti s přísvitem, zatímco pro účely ochrany majetku se používají výrobky bez přísvitu. V současné době je navíc pole jejich působnosti velmi široké. Kromě instalace na soukromých pozemcích jsou totiž často využívány i jednotlivými obcemi či policií ČR. Pomáhají tedy např. odhalit viníky černých skládek, což dokumentuje jejich spolehlivost.