Jídlo je až na třetím místě! Pro vztah je nejdůležitější kvalitní sex a spánek

Říká se, že láska prochází žaludkem. Pravdou ale je, že láska prochází hlavně postelí. Připravte tu svoji na Valentýna!

matrace2_jpg

Na začátku vztahu tráví milenci většinu času v posteli. Je jim jedno, že ráno vstávají rozlámaní, hlavně, že jsou spolu. Jak ale prvotní zamilovanost vyprchává, začíná čím dál více záležet na posteli, ve které spí. Nikdo totiž nemá náladu na milostné hrátky, když večer nemůže usnout a ráno vstává unavený.

Pokud je tohle i váš případ, na svátek zamilovaných máte ideální příležitost pro nápravu. Vynechte pro jednou večeři v luxusní restauraci a investujte do dárku, který potěší, vydrží a pomůže vám i vaší polovičce k lepšímu spánku a sexu.

5 faktů o spánku a sexu
Spánek i sex jsou velice příjemné činnosti, souvisí spolu však více, než se na první pohled zdá. Díky sexu budete lépe spát a čím bude váš spánek kvalitnější, tím vás čeká lepší sex. Všechno dohromady vede ke spokojenému partnerskému soužití bez hádek. Ostatně fakta mluví jasně:

  • Orgasmus pomáhá celkovému uvolnění. A právě celkové uvolnění je před spánkem velice důležité.
  • Po sexu je spánek hlubší a tvrdší. Tak se na partnera nezlobte, když po milování hned usne. Je to přirozené!
  • Čím lépe se vyspíte, tím méně se budete hádat. Odborníci zjistili, že páry, které si dopřávají hodně spánku, mají méně konfliktů.
  • Odpočatí budete řešit partnerské problémy efektivněji. Je prokázáno, že když se dobře vyspíte, řešíte problémy s větším nadhledem a berete více ohledů na druhého.
  • Budete krásnější a spokojenější. Vzpomeňte si na Šípkovou Růženku, která se prospala do krásy a jak se svému princi líbila!

matrace6_jpg

Nejlepší je sex na latexu
Základem kvalitního spánku (a tedy i sexu) je dobrá matrace. Ale pozor, ne každá se hodí pro střídání poloh. Vyplynulo to z výzkumu, který provedla americká společnost pro výzkum spánku. Výzkumníci nechali 460 respondentů, aby podle 8 kritérií zhodnotili svou matraci například na základě toho, jak péruje a zvládá zvýšenou zátěž.

Nejhůře dopadly oblíbené matrace z paměťové pěny, které jejich uživatelé chválí spíše pro ortopedické vlastnosti. Pokud chcete na Valentýna pořídit vítěze testu, poohlédněte se po latexových matracích. Jsou dokonale prodyšné, antialergenní a mají dlouhou životnost.

Na druhém místě se umístily pružinové matrace. Ty za sebou mají dlouhý vývoj a dnes už rozhodně nehrozí, že by vás pružiny tlačily do zad. Můžete si dokonce vybrat ze dvou variant. V klasické jsou pružiny zpevněny kokosovo-latexovou deskou, v taštičkové je zase každá pružina zvlášť zašitá do textilního sáčku.

Hodně romantiky pořídíte i za málo peněz
Skutečně romantickým dárkem k Valentýnu je partnerská matrace. Je oboustranná a díky tomu může mít každý partner matraci tak tuhou, jak potřebuje. Na velkou část partnerských matrací od Tropica se navíc vztahuje akce 1+1 zdarma.

Kupte jednu matraci, druhou dostanete zadarmo a za ušetřené peníze pořiďte růže a nové matrace s nimi ozdobte. Na tenhle Valentýn určitě jen tak nezapomenete!