Kde sehnat hypotéku na bydlení?

Znáte všechny typy hypoték a víte, kde je sehnat? Nahlédněte do dnešního článku a získejte veškeré informace o financování vašeho bydlení.


Zdroj: pinterest.com

Základem je stanovení rozpočtu

Při plánování hypotéky si musíme nejdříve stranou vypsat částku, která je součtem našich jistých příjmů v dohledné budoucnosti. Někdo by mohl namítnout, že se to určuje těžko, protože v dnešní době si člověk nemůže být jist, jestli druhý den nepřijde o zaměstnání. To je smutná pravda, ale co naplat, základem klidného a spokojeného života je důstojné bydlení a kvůli němu se vyplatí jít i do tohoto rizika.

Z této výchozí částky, která bude tvořit náš základní rozpočet, odečteme jisté výdaje. Nezapomeňme na nic – prostředky pro studium dětí, spoření na vlastní důchod i rezervy na nové auto nebo dovolenou. Po odečtení těchto výdajů teprve zbývá částka, již můžeme obětovat na hypotéku. Nesmíme dopustit, aby hypotéka pohltila velkou část našich příjmů a my potom museli živořit. To by bylo kontraproduktivní.

Výběr správné hypotéky

Pokud máme tuto hrubou představu o tom, kolik jsme ochotni hypotéce obětovat, potom můžeme přejít k dalšímu kroku. Každá banka si stanovuje jiná pravidla pro hypoteční úvěry a je těžké se v tolika nabídkách zorientovat. Naštěstí existuje dnes velmi moderní a spolehlivá možnost porovnání hypoték. Do této aplikace vložíme základní údaje a během pár okamžiků nám kalkulátor poradí, jaké řešení je pro nás nejvýhodnější.

Americká alternativa

Závěrem zmiňme ještě jeden zvláštní, dosud pořád málo známý typ hypotéky. Je to tzv. americká hypotéka. V jednoduchosti: jedná se o neúčelový spotřebitelský úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Zajištění úvěru nemovitostí je důležitou zákonnou podmínkou, ale prostředky, které získáme, můžeme použít libovolně. To znamená, že nikomu nevadí, pokud hypoteční úvěr nepoužijeme na investici do nemovitosti, s americkou hypotékou můžeme bez obav koupit auto, postavit dětem nový pokoj nebo si zaplatit dovolenou. Zajímají-li vás podrobnější informace, zde se dozvíte více.