Malování

V dnešním článku přikládáme podrobný návod, jak vymalovat místnost snadno a rychle. Nahlédněte!

barvení stěn
Zdroj: sheknows.com; Vymalovat dokáží i ti nejmenší

Příprava podkladu a malování

Před vlastním malováním zbavíme stěny i sádrokartonové desky prachu, silnější vrstvy starých nátěrů oškrábeme, případné mastnoty omyjeme mýdlovým roztokem. Nové stěny, sádrokartonové desky a slabší vrstvy starých nátěrů penetrujeme (zpevníme) Primalexem Hloubkovou Penetrací nebo Primalexem Univerzální penetrací. Málo savé podklady se napouští ředěným penetračním prostředkem. Penetrace se musí do podkladu vsáknout a nesmí zanechávat na povrchu lesklý film.

Na takto připravený podklad můžeme následně aplikovat vlastní nátěry. Pro bílé ře?ení zvolíme vnitřní otěruvzdorný nátěr Primalex Polar, speciální nátěr na sádrokartonové desky Primalex Karton nebo nátěr pro strukturální malbu Primalex Plastik. V případě malování koupelny nebo kuchyně je ideálním ře?ením omyvatelný nátěr Primalex Fortissimo. Nátěry se vyznačují velmi dobrou kryvostí a výbornou prody?ností pro vodní páry.

Pro uživatele, kteří preferují barevné řešení existují dvě možnosti ?hobby tónování? nebo ?profesionální tónování?. Pro nenáročné aplikace je určen systém hobby tónování. Primalex Bonus spolu s Primalex Tekutými tónovacími barvami nabízí přijatelné řešení mezi cenou a dosaženou kvalitou. Tímto způsobem lze získat cca 50 základních odstínů deseti různých barev.

Druhý způsob, jak vytvářet barevné odstíny je využít služeb Kolorovacích center Primalex. V kolorovacích centrech jsou schopni Vám nabídnout výběr ze sedmi tisíc barevných odstínů a dva typy základního výrobku pro malování vnitřních prostor: otěruvzdorný Primalex Procolor 0 nebo omyvatelný Primalex Procolor 2. Každé z Kolorovacích center Primalexu je navíc vybaveno počítačovou simulací zvolených odstínů na vybraných objektech. Jinými slovy, Vámi vybranými odstíny odborník v Kolorovacím centru natře pomyslný interiér a zobrazí na monitoru počítače.

Odstranění plísní

V některých případech je nutné řešit odstranění plísní z podkladních ploch. Zde bychom měli postupovat níže uvedeným způsobem

Vzniklou plíseň na stěně odstranit schváleným dostupným prostředkem, například Savem proti plísni, postupem podle návodu k použití na etiketě prostředku. Takto ošetřené místo pak natřít nejlépe dvěma vrstvami Primalexu Mykostop. Primalex Mykostop obsahuje fungicidní složku s dlouhodobým protiplísňovým účinkem. Zbytek místnosti, mimo riziková místa vzniků plísně, doporučujeme natřít výrobkem Primalex Polar.

Skvrny od vytopení, kouře

Jiným častým problémem bývá potřeba zakrytí skvrn vzniklých například výluhem ze zdiva, nebo prosáknutím úsad z tělesa komínu. Tyto skvrny jsou obvyklými malířskými nátěry téměř nepřekrytelné. Malíři často tento problém řeší přetřením skvrny například rychleschnoucí acetónovou barvou. Při aplikaci tímto postupem zabráníme v místech takto ošetřených prostupu vodní páry, stěna přestává dýchat a vznikají následné problémy.

Primalex nabízí daleko přijatelnější a zaručený způsob odstranění skvrn při zachování parametrů paropropustnosti stěny. Skvrna se napenetruje výrobkem Primalex Hloubková penetrace. Tato penetrace pronikne do hloubky podkladu, omezí prostupování skvrn a zároveň podklad zpevní. Po jejím zaschnutí doporučujeme použít speciální základový nátěr Primalex Primer. Primalex Primer se nanáší neředěný, nátěr nemusí zcela zakrýt skvrnu, důležitá je její izolace. Jako konečný finální nátěr doporučujeme použít Primalex Polar.