Máte rádi barevnou ložnici? Víme, na co si dát pozor!

Barvy v našem okolí na nás působí ve dne i v noci, i když si to možná neuvědomujeme. Ložnice je místo, kde si chceme odpočinout a načerpat nové síly. Pokud ale zvolíme špatnou barevnou kombinaci, můžeme se v ložnici cítit nesví, roztěkaní, může nám připadat příliš chladná a neosobní. Máte chuť na změnu barevnosti v ložnici? Začněte od povlečení! Jihočeská firma Kvalitex pro vás připravila novou kolekci ložního prádla, kde určitě najdete přesně ty barevné kombinace, které potřebujete.

Barva na zdi určí náladu

Než budete vybírat nové povlečení, zaměřte se na barvu vašich zdí. Aby ložnice působila harmonickými dojmem, měla by být barevně sladěná. Pokud jsou vaše zdi čistě bílé, máte vyhráno. Ale co v případě barev? Než začnete experimentovat, zamyslete se na orientací pokoje. Pokud je na sever, budete chtít zachovat teplejší odstíny, jak u zdi, tak u doplňků. Pokud je na jih, nebojte se chladných tónů šedivé a modré.

Decentní luxus nebo hravé barevné akcenty?

Mějte na paměti, že ložnice by měla být oáza klidu, harmonie a místo pro trávení společného času s partnerem. Všechny pracovní šanony, notebook, ale i žehlicí prkno a prádlo vytažené ze sušičky nechte venku. Prim by měla hrát postel a nábytek kolem ní. Poličky s knihami, pohodlné křeslo na čtení s dekoračními polštářky, stojací lampa a malé lampičky nad postelí. Nebojte se ani zrcadla na stěně, pokud vám v ložnici nevadí.

A jak zakomponovat barvy? Pokud chcete mít ložnici s puncem luxusu, je dobré zvolit hlavně kvalitní materiály. To platí zejména u povlečení na postel. V nové kolekci od Kvalitexu vám nabízíme povlečení z bavlněného saténu, který je jemně lesklý, ale přesto si zachovává prodyšnost bavlněných pláten. Romantickou náladu vyvolá jemný kytičkový potisk, pro milovníky extravagance je určeno dvoubarevné povlečení s nápadnými vzory.

Hodí se na vaši ložnici spíš motto pohoda, jazz? V tom případě se klidně odvažte. I zde se můžete inspirovat nabídkou firmy Kvalitex, která v nové kolekci nabízí také velký výběr pestrých povlečení z hladké bavlny i krepu.