Mějte v bazénu vždy dokonalou vodu

Koupání ve vlastním bazénu je zcela určitě činnost, kterou miluje celá řada lidí. Aby však bazén v tomto ohledu plně vyhovoval, je nezbytně nutné se o jeho vodu starat. To však nemusí být nijak složité. Stačí konkrétně vědět, jak na to.

údržba bazénu
Zdroj: marimex.cz

Tím hlavním, bez čeho se zcela jistě neobejdeme, je bazénová chemie. Právě ta je zaměřena na to, aby byl v bazénu dostatek chloru, a také aby měla voda pH, a to v daném rozmezí. Jedině tak nebude docházet k množení bakterií a i dalších organismů. S touto chemií samozřejmě souvisí i různé testovací papírky a vzorky, podle kterých budeme přesně vědět, jak na tom je v daný okamžik právě kvalita našeho bazénu.

Vodu pravidelně čistěte

Není to však pouze chemie jako taková, které má na kvalitu vody vliv. Stejně důležité je i čištění vody. To však není nijak složitým procesem, jelikož stačí zapnout filtraci, a ta se již o vše postará. Bazénová filtrace – její druhy a využití, jsou samozřejmě různé. Nejčastěji se na našem trhu setkáme s takzvanou pískovou filtrací. Ta se sice může vyznačovat vyšší cenou, ale mnohem lepšími vlastnostmi, než například obyčejnější filtrace kartušová. Často tak záleží na našich preferencích a možnostech. Důležité však je, mít filtraci pravidelně zapnutou, aby dokázala vodu každý den pročišťovat.

údržba bazénu
Zdroj: marimex.cz

Odstraňujte nečistoty z vodní hladiny i zde dna

S těmito základními radami jistě souvisí také rada třetí, a to nutnost odstraňovat různé pevné nečistoty, které se mohou držet na dně, popřípadě na hladině. K tomu všemu vám jistě přijdou vhod rady o tom, jak se čistí bazén a jak ho i vy můžete mít nejenom po celé léto dokonalý a každý den připravený pro koupání. Ukažte letošní sezonu, že vám na kvalitě vody bude skutečně záležet. Zaměřte se na to, aby byla dokonalá.

údržba bazénu
Zdroj: areaps.com.au