Jak najít bydlení v Brně

Hledáte bydlení v Brně? Pak se připravte na to, že si budete muset sáhnout poměrně hluboko do kapsy. Byty v Brně jsou v současné době dražší než v hlavním městě. Na druhou stranu je nabídka bydlení opravdu velmi široká.

eurobydleni.cz
ilustrační foto: eurobydleni.cz

Pokud jste se rozhodli, že začnete intenzivně hledat bydlení, pak si vyberte buď přímo realitní kanceláře, které zkontaktujete se svým požadavkem nebo začněte sledovat realitní servery. Jestliže půjdete druhou cestou, připravte se na to, že strávíte na internetu opravdu hodně času. Nabídka je aktualizována několikrát během dne, a jestliže se chcete dostat na prohlídku, pak je dobré reagovat co nejrychleji. Pokud nad inzerátem budete několik dnů přemýšlet, než se odhodláte, abyste do realitní kanceláře zatelefonovali, budete mít s největší pravděpodobností už smůlu. Ty nejhezčí a cenově nejvýhodnější byty jsou pronajaty či prodány během velmi krátké doby.

Dobré také je mít sepsaný seznam otázek nebo důležitých bodů, které vás zajímají. Vyhnete se tak tomu, že se zapomenete zeptat na nějakou klíčovou informaci. Jestliže budete hledat pronájem bytu Brno, pak si určitě do seznamu napište dotaz, zda je možné přihlásit se v bytě k trvalému pobytu. Zejména pro rodiny s dětmi, které mají navštěvovat předškolní zařízení je tato informace klíčová. Jestliže budete pátrat v kategorii prodej bytu Brno, pak si předem ujasněte, zda chcete novější byt, jehož pořízení je finančně náročnější nebo se spokojíte se starším bytem za nižší pořizovací cenu, který si postupně přizpůsobíte vlastním představám. Ne každému se musí líbit stejné kachličky v koupelně a každá žena vyžaduje jinou pracovní plochu v kuchyni.

Oba typy inzerátů včetně nabídek na pronájem pokojů pro studenty, které jsou aktuální právě v této době, kdy začíná nový semestr, najdete pod tímto odkazem www.eurobydleni.cz/byty/brno/pronajem/.