Nákup bytu v roce 2013? Skvělá příležitost!

Nové developerské projekty, kterými se může Praha pyšnit, stále rostou jako houby po dešti. Je však o ně ještě zájem? Pojďme se podívat, jak si stojí prodej bytů v Praze období, kdy se celá Evropa několikátým rokem probouzí z ekonomické krize.

byty svět
Zdroj: bytysvet.cz, nákup bytu v roce 2013

Období nákupu

Nejvíce bytů prodali developeři v posledních třech měsících roku 2012. Ovšem i v následujících měsících roku 2013 byl prodej bytů v Praze velice úspěšný. Dokonce veřejné statistiky prodejnosti nových nemovitostí uvádí, že se v prodalo o 25% více bytů, než ve stejném období minulého roku. V současné chvíli se tedy dá říci, že zájem o byty v Praze stoupá a to i přes dlouhodobě zmiňovanou mediální bublinu, celoevropskou ekonomickou krizi.

Proč nakupovat nyní

V prvé řadě za to mohou nízké úrokové sazby hypoték, které přímo vyzývají ke koupi bytu. Dalším aspektem je zastavení ustavičně měnících se sazeb DPH a také nastavení příznivějších cen od developerů, kteří se v současné době snaží prodat co nejvíce svých projektů v rekordním čase.

Variace cen, umístění i rozlohy nadchne i náročné

Praha se může v současné době pochlubit bohatou výstavbou bytů s širokou nabídkou nejrůznějších standardů i cen. Nejlevnější a tím pádem i nejvyhledávanější jsou byty situované v okrajových částech metropole, kde se jejich ceny pohybují pod pražským průměrem. Nové byty Praha 5 jsou jednou z vyvážených nabídek v poměru ceny s okolím, občanskou dostupností, kulturní vybaveností a kvalitou bydlení co do rozměru a zpracování bytu. Developeři si tuto situaci velice dobře uvědomují, a proto na trh uvádí další etapy již stávajících projektů. Výhledově se dá předpokládat, že tyto výhodné podmínky budou pokračovat i v druhé polovině tohoto roku. Každý kupující by se však měl velice důkladně přesvědčit o tom, zda není cena bytu stlačená na úkor kvality použitých materiálů, a proto i u novostaveb platí, že před koupí je nutné nechat nemovitost prohlédnout odborníkem.

fotogalerie byty svět
Zdroj: bytysvet.cz, nákup bytu v roce 2013