Neuspěli jste s žádostí o klasickou hypotéku? Zažádejte o americkou verzi

Žádali jste v bance o hypotéku a neuspěli jste? Neztrácejte naději a zažádejte o hypoteční úvěr znovu, tentokrát ale zapomeňte na klasickou půjčku na bydlení a vsaďte na tu americkou. Benevolentnější podmínky sjednání vám pomohou uspět.

Americká hypotéka je skvělým alternativním řešením pro všechny, kteří neuspěli se žádostí o klasickou hypotéku. Bohužel lepší dostupnost úvěru s sebou nese o něco horší podmínky týkající se úroků a splácení. S čím vším je nutné u americké hypotéky počítat?

Na 100 % hodnoty nemovitosti zapomeňte i u americké hypotéky

Americkou hypotéku nesjednáte na 100 % hodnoty nemovitosti, což je její velké mínus. Úvěr vám v bance poskytnou v maximální výši 70 až 80 %, velkou výhodou ale je, že si peníze můžete v rámci amerického úvěru čerpat na cokoliv. Jedná se o neúčelový úvěr, kterým lze financovat nejen bydlení. Hypotéku vám v bance poskytnou například na koupi automobilu, chaty nebo na nákup vybavení do domácnosti a elektrospotřebičů.

Díky tomu, že se jedná o neúčelovou půjčku, není nutné se o účelu vůbec zmiňovat. Stejně tak není nutné dokládat účty, faktury a mnohé jiné dokumenty, které jsou nezbytnou součástí klasické hypotéky, kdy banka chce u úvěru na bydlení vědět, na co konkrétně jste půjčené peníze využili, což berou mnozí klienti jako velké negativum.

Za lepší dostupnost a shovívavější podmínky si zaplatíte

Nic ale není tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Za benevolentnější podmínky si totiž připlatíte. U americké hypotéky tak počítejte:

  • s vyšší úrokovou sazbou,
  • s vyšší roční procentní sazbou nákladů,
  • s nižší dobou splatnosti,
  • s nižší půjčenou sumou.

Před konečným podpisem smlouvy si proto nezapomeňte spočítat hypotéku a zjistit, zda se vám opravdu vyplatí. Poplatek za schválení americké hypotéky může činit až 150 000 Kč, přičemž více jak 5 000 000 Kč vám banka v rámci neúčelového úvěru nepůjčí. Co se doby splatnosti týká, pak se horní limit liší podle poskytovatele. Obvykle je zapotřebí peníze splatit do 15 až 25 let.

TIP: Sjednejte si americkou hypotéku místo spotřebitelského úvěru

Americká hypotéka ale nemusí být jen náhradou klasické hypotéky, vhod přijde i pro ty, kteří uvažují o spotřebitelském úvěru. Na rozdíl od spotřebitelské půjčky jsou úroky u americké hypotéky nižší, a to díky zastavené nemovitosti. Pro banku představuje sjednání úvěru nižší riziko. Navíc americká hypotéka se pyšní oproti spotřebitelské půjčce delší dobou splatnosti a možností půjčit si poměrně vysokou částku.