Odpočinek a pohodlí na zahradě

Příroda se pomalu začíná probouzet a zahrada nás volá do práce, abychom se mohli co nejdříve kochat její krásou a trávit volné chvilky odpočinkem nebo posezení s přáteli.

zahrada
ilustrační foto: landscapeideasanddesign.com

Nastal čas prořezat ovocné stromy a provést postřik proti škůdcům a nemocem. Je třeba shrabat a provzdušnit trávník, vyšlapaná místa znovu osít a případně jej přihnojíme, nejlépe přírodním hnojivem. Čistíme a plejeme okrasné i užitkové záhony, provádíme řez růží, sestřiháváme živé ploty, maliníkům odstraňujeme loňské odplozené výhony, přihrnujeme a hnojíme jahodníky.

Po dlouhém zimním období můžeme také konečně vyndat ven uskladněný zahradní nábytek, a zkontrolovat zda nedošlo k jeho poškození. Dřevěný nábytek, který nám už chvíli sloužil, můžeme přebrousit smirkovým papírem a nalakovat bezbarvým lakem nebo natřít teakovým olejem, pokud chceme zachovat původní barvu. Pokud jste se rozhodli vnést do zahrady více barev, můžeme ho natřít požadovanou barvou na dřevo a doplnit vhodnými polstrovanými sedáky. Krásně vynikne například kombinace bleděmodré s bílou, ale to už záleží na vaší fantasii.

zahrada
Foto: kokiskashop.cz, nábytek Nevada

Do moderně pojatého exteriéru naopak lépe architektonicky zapadne ku příkladu hliníkový zahradní set, v elegantní černé barvě, v kombinaci se sklem. Výhodou tohoto nábytku je jeho trvanlivost a odolnost a přes nízkou hmotnost vysoká stabilita. Tento typ výrobků zaručí komfort a pohodlí až pro šest osob najednou.

Velké oblibě se poslední dobou také těší nábytek z umělého ratanu, který je napohled i na omak k nerozeznání od pravého, ale svými vlastnostmi jej zdaleka převyšuje. Velice snadno se udržuje, je stálobarevný a dobře odolává teplotní výkyvům, takže ho můžeme bez obav nechat venku na slunci i dešti.

zahrada
Foto: kokiskashop.cz

Pokud přeci jen dáváte přednost nábytku, který není tak odolný vůči počasí, nechce se vám ho každý den vyndávat a večer opět uklízet a nemáte momentálně zastřešenou terasu či altánek, existuje snadné a cenově dostupné řešení. Na trhu je dnes velký výběr zahradních stanů, menších i větších rozměrů, které vás i váš nábytek před nepřízní počasí dostatečně ochrání. Velmi romanticky působí zejména elegantní kruhový pavilon o průměru 3,5m v různých barvách.

zahrada
Foto: kokiskashop.cz

Co by na vaší zahradě nemělo chybět

zahrada
ilustrační foto: kokikashop.cz, Zahradní sprcha Stilista Cascata

zahrada
Foto: kokiskashop.cz, slunečník

zahrada
Foto: kokiskashop.cz, gril, udírna