Platíte za energie majlant? Poradíme, jak ušetříte

Vždy, když vám přijde účet za elektřinu, zvedne vás ta částka ze židle? Změňte to. Poradíme vám několik tipů, jak na energiích ušetřit. Čtěte pozorně.

ilustrační foto: pixabay.com – StruffelProductions

Netopte Pánu Bohu do oken

Základem jsou kvalitní okna. Neuniká vám z nich zbytečně teplo? Jestli v jejich blízkosti cítíte značný průvan, zřejmě nastal čas na výměnu. Oknem ročně domácnostem uteče neskutečné množství tepla. A zbytečně. Někdy ovšem teplo uniká i v případě, že jsou vaše okna v pořádku. Jak to? Možná špatně větráte. Nejlepší způsob, jakým v zimě doma vyčistíte vzduch, je rychlá akce. Na chvíli si vezměte svou oblíbenou mikinu, teplé ponožky a otevřete všechna okna dokořán. Chvíli nechte vzduch proudit a pak zase okna zavřete. V zimě na větrání pomocí “ventilaček” zapomeňte, zbytečně topíte Pánu Bohu do oken. Jemu to je sice asi jedno, ale váš dodavatel energií vám to spočítá.

Dbejte na maličkosti

Začněte si více všímat maličkostí, to vám také ušetří spoustu peněz. Jedná se například o tyto věci:

  • Nezakrývejte radiátory utěrkami a ručníky.
  • Neumisťujte ledničku ani mrazák vedle sporáku nebo myčky na nádobí.
  • Perte pouze tehdy, když se skutečně naplní celá pračka.
  • Používejte úsporné žárovky.
  • Nenechávejte spotřebiče ani nabíječky v zásuvce, pokud je právě nepoužíváte.

Neexistuje lepší dodavatel energií?

Jste si jisti, že máte toho nejlepšího dodavatele elektřiny? Jestli jste teď jen na chvíli zapochybovali, podívejte se na kalkulačku elektřiny a srovnejte ceny energií ostatních poskytovatelů. Nikdo nemá rád změny a vy zřejmě také ne, ale pokud by vám dobrá změna ušetřila třeba na pěknou dovolenou, byla by škoda toho nevyužít. Co říkáte? Dnešní doba přeje srovnávačům ve všech odvětvích. Srovnáváme domácí spotřebiče, půjčky, tarify a podobně. Nezůstávejte s dodavatelem elektřiny na mrtvém bodě, existuje spousta možností. Srovnání cen energií vám zabere jen pár minut, zkuste to.

Nepřicházejte zbytečně o vaše těžce vydělané peníze. Řiďte se podle našich rad a za ušetřenou částku si dopřejte něco hezkého, třeba dovolenou.