Podpořte svoje zdraví i v zimním období – dýchejte čistý vzduch

Trápí vás příliš suchý vzduch v bytě nebo domě? Pokud se vám špatně dýchá, příčinou může být také nedostatek aniontů v ovzduší.

ionizer

ilustrační foto: hledejceny.cz

Tyto drobné „závady“ můžete vyřešit pořízením zvlhčovače nebo ionizátoru.

Ionizátor pročistí vzduch a zajistí zdravé dýchání
V dnešní době žije většina lidí ve městech, která jsou více či méně znečištěná průmyslem a dopravou. Okolní hluk vůbec nepřispívá správné funkci lidského organismu. Každodenní shon, ruch a stres způsobují nesprávný chod psychiky. Díky ionizátoru si ale můžete i doma vytvořit bezprašný a neznečištěný vzduch.

Ionizátory vytváří záporné ionty (anionty), které příznivě působí na dýchací ústrojí, pomáhají při léčbě astmatu, ale také proti alergiím. Pomáhají také snižovat krevní tlak a zabraňují množení bakterií. Díky čistému vzduchu si budete moct v klidu odpočinout a načerpat nové síly. Anionty působí kladně také na psychiku – odbourávají stres a zlepšují koncentraci.

Optimální vlhkost je důležitá
Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat mezi 45% a 60%. V zimním období, kdy se v každé domácnosti topí, tato vlhkost klesá. Pohybovat se může až okolo 20%, což je velmi málo. Takto suchý vzduch dráždí sliznice, ale způsobuje také kašel, zánět nosohltanu apod. Projevit se může také jako popraskaná pokožka nebo velmi suché rty.

Abyste měli doma vždy optimální vlhkost vzduchu a zabránili tak průniku těchto obtíží, je dobré používat zvlhčovač vzduchu, který optimální vlhkost vyrovná a zajistí vám klidné dýchání.

Nezapomeňte však ve zvlhčovači měnit vodu. Obvykle je to každý třetí den. Pokud by voda zůstala neměněná, začaly by se v ní množit bakterie, což je opravdu nežádoucí.

A kde nejvýhodněji zakoupit tyto malé přístroje? Portál Hledejceny.cz vyhledá veškeré zboží, které vás zajímá a srovná ho podle ceny. Vy si tak můžete jednoduše vybrat podle svých vlastních preferencí. Na tomto portálu je vše velmi přehledné.