Samozavírače GEZE – spolehlivý sluha od německé jedničky

Samozavírače firmy GEZE, která se za svoji dlouholetou historii vypracovala na post jedničky vynikají mezi ostatními vysokou kvalitou užitých materiálů i zpracování, jednoduchou montáží i vysokým uživatelským komfortem.

scr1
Foto: kovani-kliky.cz

Samozavírače dveří v současné době nepředstavují žádnou raritu. Setkáme se s nimi na nejrůznějších veřejných místech – v restauracích, hotelích, obchodech… Stále častěji se ale zabydlují i v našich domácnostech. Jaké jsou jejich přednosti a proč se hodí právě k nám domů?

Samozavírače slouží především k bezpečnému uzavření dveří, proto jsou na mnohých veřejných místech povinným prvkem. Nejčastějším typem samozavíračů, které pravděpodobně také znáte, jsou ty s horní montáží, tedy samozavírače, které jsou namontovány na horní část dveří. Ty má ve své nabídce i německý výrobce GEZE.

Německá kvalita od GEZE – přání zákazníků nechce firma pouze splnit, chce je předčít

Firma GEZE byla založena již v roce 1863. Již od té doby se píše historie této německé jedničky. Nabízí širokou škálu výrobků, kterými do posledního detailu řeší manipulaci s okny a dveřmi. Její produkty vynikají především vysokou kvalitou a funkčností. Sama společnost o sobě říká, že v popředí jejího zájmu stojí zejména neustálý vývoj produktů a zlepšování poskytovaných služeb. Nechtějí splnit „pouze“ všechna přání a požadavky svých zákazníků, chtějí je předčít! To je rozhodně cíl hodný německého lídra v oboru. Právě proto, aby produkty GEZE splňovaly nejvyšší možný standard, investuje firma do vývoje a neustálého testování svých výrobků. Inženýři GEZE patří mezi ty nejlepší a nejkvalifikovanější v oboru. GEZE zastává názor, že pokud jde o bezpečnost zákazníků a nároky na kvalitu produktů, není opatrnosti nikdy nazbyt, a proto je třeba opravdu profesionální tým.

scr2

Samozavírače GEZE mají atestaci pro použití na protipožárních dveřích

Zavírač dveří GEZE patří ke světové špičce. Nabízí praktické a spolehlivé řešení zavírání dveří a svým nenápadným designem zapadnou do každého interiéru. Kvalitní materiály a prvotřídní zpracování navíc zaručují dlouhou životnost produktů GEZE, které jsou atestovány i pro použití na požárních a kouřotěsných dveřích.

Jelikož je současný trh velice pestrý a můžeme si pořídit téměř jakékoliv dveře, jsou i samozavírače, aby této široké škále odpovídaly a přizpůsobily se parametrům našich dveří, různé. Obecně se dá říci, že čím větší a těžší dveře máme, tím větší sílu bude muset samozavírač vyvinout k jejich zavření. Dalším rozhodujícím kritériem, které ovlivňuje nutnou sílu samozavírače, je skutečnost, zda vybíráme samozavírač pro dveře vnitřní či venkovní. U venkovních dveří totiž musíme počítat se silou větru, se kterou se bude muset samozavírač při zavírání dveří popasovat.

scr3

Při výběru samozavírače sledujte i to, pro jak těžké dveře je určen

Například základní samozavírač GEZE TS 1000 lze namontovat na dveřní křídlo o maximální hmotnost 50 kg. Samozavírač GEZE TS 2000 je ale vhodný už pro těžší dveře o váze až 100 kg a GEZE TS 4000 unese dokonce dveře těžké 120 kg. Tyto hodnoty se samozřejmě mohou lišit. Pokud vybíráme samozavírač pro venkovní dveře, které budou odolávat tlaku vzduchu, je třeba zvolit silnější samozavírač – tedy takový, který je určen pro těžší dveře, i když máme dveře lehčí. Tlak větru, kterému by samozavírač nedokázal odolat, by mohl způsobit, že by dveře nebyly zcela uzavřeny, a tím by samozřejmě samozavírač neplnil správně svoji funkci.

Dalším důležitým parametrem, který je třeba si zjistit před koupí samozavírače, je tloušťka dveří, na které bude namontován. Tento údaj je uveden u každého samozavírače. Například oblíbený samozavírač GEZE TS 2000 je možné umístit na dveřní křídlo o maximální šířce 125 cm.

scr4

Samozavírač s aretačním ramínkem oceníte při větrání místnosti

Samozavírače je možné koupit s běžným ramínkem či s aretačním ramínkem, které umožní mechanické zadržení otevřených dveří. To oceníte nejen při stěhování (přeci jen když přenášíte těžká břemena z místnosti do místnosti, málokdy vám zbude ještě ruka na otevírání dveří), ale i při obyčejném větrání. Barva ramínka odpovídá barvě zvoleného samozavírače. Ty jsou dodávány v bílé, hnědé či stříbrné.