Snižte náklady za vytápění pomocí venkovních rolet

Honí se vám v hlavě myšlenky o tom, jak můžete spolehlivě snížit úniky tepla ze svého bytu či domu? A co takhle venkovní rolety? Ty vám totiž pomohou v létě snížit potřebu klimatizace místností u vás v bytě a v zimě dobře poslouží i proti únikům tepla. Díky tomu se vám sníží náklady za vytápění a ušetříte tím nemalé peníze.

rolety
ilustrační foto: pixabay.com – Montaplex

Venkovní rolety jsou dobrým doplňkem vašeho domu či bytu. Jak již bylo v úvodu tohoto článku napsáno, venkovní rolety dobře poslouží za každého ročního období a to zejména v zimě, kdy dokáže snížit náklady za vytápění. Navíc instalace těchto rolet není vůbec složitá a dobrou zprávou také je, že nevyžaduje ani zásah do již stávajícího stavebního otvoru.

Snižuje únik tepla až o 30 %

Mnoho výrobců a také odborníků říká, že díky předokenním roletám lze v zimě snížit úniky tepla o 17 až 30 %. Naopak v létě, kdy je tepla v bytě potřeba méně, dokáží rolety snížit prostupnost světla z venku až o 97 %. Okna také někdy musí odolávat nepříznivému počasí. V zimním období to jsou zejména kroupy, které mohou poškodit okna. I proti takovýmto podmínkám jsou venkovní rolety odolné a tak se nemusíte obávat poničení skel.

Jednoduchá instalace

Instalace těchto rolet je velice jednoduchá. Všechny roletové komplety jsou si velice podobné a tak se instalace jednotlivých druhů moc neliší. V prvé řadě je soustava lamel zasazena do vodících lišt a svinuje se do boxu, který je upevněn v horní části okenního otvoru. Upevnění boxu se samozřejmě odvíjí od toho, v jaké příležitosti si předokenní rolety zabudováváme.

Snadná ovladatelnost

Tyto rolety jsou velice jednoduché na ovládání. Dají se ovladat ručně, pomocí popruhu, kliky či šňůry. Také se dá pro větší energetickou úsporu ovládat za pomocí elektroniky. V tomto případě se do rolet namontují elektromotorky, které se propojí s centrální jednotkou. Poté už vám nic nebrání pohodlnému ovládání rolet.