Velikonoční dekorace bytu trochu jinak

K Velikonocům neodmyslitelně patří klasická výzdoba. Nejčastěji jde o barevná vejce, zajíce a ozdobené věnce. Nepřijde Vám ale tato ozdoba již klišé? V tomhle krátkém článku si prozradíme jeden tip, jak si vytvořit zajímavou velikonoční dekoraci, kterou si můžete vyzdobit váš byt.

živá vajíčka
Zdroj: furnishburnish.com

Živá vajíčka

Skvělým nápadem jsou živá vajíčka. Nejde o nic jiného, nežli o zasazená semínka rostliny ve skořápce vajíčka. Jak na to? Na začátku je vajíčko dobré uvařit. Skořápka je pak pevnější a více poddajnější. Druhým krokem je vajíčko seříznout. Vajíčko můžete seříznou přesně v půlce, popřípadě mírně nad středem. Skořápku pak vyprázdněte, naplňte hlínou a zasaďte semínka.

Kreativitě se zde meze nekladou a výsledek každého semínka vypadá pak naprosto jinak. Nyní stačí jen vytvořit podstavec pro naši živou skořápku. Je veliké množství způsobů, jak na to. Podstavec můžete vytvořit například z papíru, nebo použít klasický podšálek pro vajíčka, jež můžete dále dekorovat.

Vajíčka je pak potřeba nechat pár dní v teple a také je pravidelně zalívat. Vyrostlá semínka vypadají jako vlasy a celé vajíčko nádherně oživí. Plodinu je dále možné zastřihovat podle potřeby. Těmito živými vejci si můžete vyzdobit celý byt. Kromě dekorace vajíčka také perfektně provzdušní váš byt a dokonce mohou plodit i nějaké plodiny.