Vybíráme dárek do bytu

Kromě blížících se vánočních svátku se během celého roku vyskytuje spousta příležitostí, kdy se přímo vybízí pořízení dárku do bytu. Může to být kolaudace nového bytu, svatba nebo třeba i narozeniny kamaráda. Dárky do bytu mají totiž jednu velkou výhodu – využije je skoro každý. Dárky do bytu se často volí z důvodů, že neznáme dostatečně preference a záliby dané osoby a stylová dekorace do bytu se bude líbit vždy.

Hledáte v hodnou dekoraci do bytu? Zde přinášíme několik rad tipů při výběrů.

Velikost bytu – dárky do malého prostoru

Při výběru dárku je potřeba brát v potaz velikost dárku v souvislosti s bydlícími prostory obdarovaného. Spousta jindy skvělých dárku se tak může stát nevhodnými. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na dárky i do malých bytů.

Úložné prostory v malých bytech jsou všechno – vhodným dárkem je třeba krabička na šperky. Dalšími zajímavým dárkem do obýváků může být stylová a hřejivá dečka. V kuchyni zase přijde vhod stojan na hrnky. Jak lze ještě v malém bytě uspořit prostor? Přece pověsit něco na strop, třeba květináč. Pro to ale bude potřeba věšák na květiny. Jaké dárky nezaberou skoro žádné místo? Dekorace na zeď. Vhodným dárkem může být stylový kalendář nebo obraz na zeď.

11
Foto 1: modcloth.com, Foto 2: worldmarket.com, foto 3: etsy.com

Dárek pro kolaudaci bytu

Kolaudace bytu je často neformální oslava, na kterou chodí lidé velmi rádi, ale je třeba mít na paměti, že pro hostitelé zažíná nová společná životní etapa. Vždy se proto hodí přinést alespoň malý dárek pro pána i paní domu. Zde přinášíme několik originálních tipu na dárek: květinu nebo stromek, který budou moci sledovat růst, rádio do sprchy, stylový hasičský přístroj, kuchařská knížka, obrázek QR kódu na WIFI heslo, vtipný obraz. Pro ženy je originálním dárkem kvalitní přírodní kosmetika, jakou je například arganový olej na obličej a vlasy, a pro muže zase třeba speciálně vybraná láhev whisky. Jak ale mezi všemi arganovými oleji vybrat ten nejkvalitnější, který se bude dobře vstřebávat a nebude cítit kozím zápachem? Musí se vyrábět pečlivě a z kvalitních surovin – arganových ořechů, které se sbírají ze stromu a ne z výkalů koz, které se plody často rády v Maroku živí. Běžné arganové oleje, které jsou k dostání v drogériích, se vyrábějí ze znehodnocených surovin, a zapáchají, nebo byly z nějakého důvodu příliš čištěny, že u nich úplně chybí příjemná arganová vůně s lehkým oříškovým tónem. Proto je potřeba hledat specializované prodejce, kteří arganový olej dováží od pečlivých výrobců, kteří jej vyrábí z kvalitních surovin, a nepřidávají do něj žádné další konzervanty či parfémy. Jen takový arganový olej přináší pleti a vlasům účinky, díky kterým se stal světově nejoblíbenějším pleťovým olejem. Při výběru kvalitní whisky, pokud zrovna nejste odborník, můžete využít rady zkušenějších. Například na stránce 3whisky.cz odborníci vybírají na každý měsíce 3 tipy na dobrou whisky.

12
Foto 1: etsy.com, foto 2: 3whisky.cz foto 3: tixeertne.wordpress.com

13
Foto 1: fire-design.fr foto 2: arganeol.cz

Originální dárky
Umění výběru vhodného dárku zahrnuje několik věcí, jsou jimi především umění udělat dárkem radost, darovat něco užitečného a darovat něco originálního, co vzbudí pozornost. Tím posledním zajistíme i to, že obdarovaná osoba tento dárek ještě nemá a neuloží další toustovač do sklepa.

Najít nové a nápadité dárky je nesmírně obtížné, přesto jsme se pokusili vám přinést několik tipů. Prvním jsou puzzle z vlastní fotky – tento dárek v sobě skrývá více než se na první pohled může zdát, kromě samotného skládání puzzle, po složení pěkné dekorace na stěnu – i chvíle, které rodina stráví po hromadě při skládání. Druhý originální dárek v sobě spojuje stylovou dekoraci a úsporné osvětlení. Je jim svítící LED obraz. Například decentně zářící, obraz blesku nad New Yorkem.

Dárky pro děti

Při výběru dárku pro děti většinou problém nabývá. Co ale když požadujete, aby dárek nebyl na období půl roku, než dítě z něj vyroste. Hodil se do domácnosti, byl bezpečný a nestál moc peněz? Podívejte se na sedací vaky pro děti. Sedací vaky jsou bezpečné, stojí něco kolem tisíce korun, jsou vhodné pro děti od 3 let až do dospělosti. V neposlední řadě jsou rovněž elegantní a praktickou dekorací do bytu.

14
Foto: sedaci-pytle.cz

Pořád si nevíte rady s výběrem dárku? Využijte tipy a nápady ostatních.

Na webu existuje spousta stránek s dárky, ale většinou se jedná o obchody nabízející své produkty. Zpravidla se jedná o pořád ty stejné dárky, za jinou cenu nebo s trochu jiným designem. Proto je třeba hledat vyloženě dárkového poradce, nápady a tipy na dárek nebo složitě procházet diskuze. Pokud hledáte zaručené tipy na dárek. vyzkoušejte server www.tip-darky.cz.