Jak vybrat správně plastová okna?

Při výběru plastových oken, je nutné brát v potaz rozličné aspekty od ceny, přes vzhled a životnost až po tepelně-izolační vlastnosti. Jak je na tom tedy tento materiál z hlediska takových faktorů? A existují nějaké zásadní nevýhody?

plastová okna
Foto: oknoplastik.cz

Plastová okna – kvantita i kvalita

Plastová okna si lze pochopitelně pořídit v mnoha různých variantách. Co tedy ale rozhodně musí splňovat? Špičková okna z plastu by měla být minimálně z kvalitního pěti až sedmi komorového profilu, dále byste měli zvolit dvojskla (Ug = 1,0 či 1,1), nebo dokonce trojskla (Ug = 0,45 až 0,7) a roli hraje též počet těsnění, stavební hloubka profilu či kování.

Kvalitní plastová okna jsou potom zárukou výtečných tepelně-izolačních vlastností, vysoké odolnosti proti větru a rovněž snadné údržby. A pokud dodáme, že právě okna z plastu rozhodně nepatří k nejdražším, jen těžko Vás to od jejich nákupu odradí.

Přesto by se pochopitelně našla i určitá negativa. Tak předně jde o kratší životnost, která se pohybuje okolo 50 let a nepochybně lze zmínit rovněž vyšší ekologickou náročnost. Někteří lidé potom mohou mít problém i s jejich vzhledem, to je ovšem čistě otázka vkusu, a tedy zcela subjektivní záležitost. Svými estetickými vlastnostmi proto určitě nezaostávají.

Oknoplastik.cz – okna (a vchodové dveře) za dobré ceny

Na závěr Vám chceme představit internetový obchod Oknoplastik.cz, v jehož nabídce naleznete nejen široký sortiment plastových oken, ale také hliníková okna a esteticky zajímavá dřevěná okna. Navíc pro Vás máme pestrý sortiment okenních doplňků jako žaluzií, rolet, parapetů či sítí proti hmyzu. V neposlední řadě Vám můžeme nabídnout vysoce kvalitní vchodové dveře z plastu a hliníku, které jsou shodně velice odolné. Vyberte si tedy přesně to, co potřebujete.