Jak výhodně investovat do bytu a nespálit se

Také hledáte možnosti investic? Potom zapomeňte na různé akcie, které jsou spojeny s rizikem, nebo spořicí účty, které jsou zase spojeny s výnosem, který sotva pokryje inflaci.

investice do bytu
Foto: spotblue.com

Ideální volbou jsou investice do nemovitostí, tedy bytů. Položme si tedy důležitou otázku: Má dnes cenu investovat do nemovitosti? A odpověď na ni je skutečně jednoznačná, a zní, že ano. Pokud totiž vyberete investiční byt, máte jistotu, že je to výhodná investice hned ve dvou ohledech. V první řadě totiž získáváte peníze v průběhu celého roku, a to díky nájmu, a dále také byt získává na celkové hodnotě.

Vše lze zvládnout bez starostí

Především investiční byty jsou skupinou jedinečných bytů, které jsou nabízeny právě jako forma investice. Vy, jako kupující si tak byt zakoupíte, ale dále není třeba starat se o to, kde sehnat jaké nájemníky. V tomto ohledu pomůže třeba Home Institute. Byt totiž nejčastěji kupujete již s nimi, a to s takovými, kteří jsou dlouhodobě bezproblémoví. A to je především ukázka toho, jak může proběhnout investice do bytu bez starosti. A právě u těch největších investorů je to nejlepší forma zhodnocení jejich peněz, jelikož je spojena téměř s nulovým rizikem, a také s nulovými starostmi. Kromě základních povinností, které vás jako vlastníka čekají, nemusíte v podstatě nic řešit, a pouze inkasujete nájem od lidí, kteří zde spokojeně bydlí.

investice do bytu
ilustrační foto: spotblue.com

Investovat lze i s hypotékou

Obecně platí, že byt není třeba nutně kupovat pouze za své finanční prostředky. Investice do bytu je vhodná, i pokud uvažujete o hypotéce. Abyste však dosahovali výnosu, měla by činit maximálně 50 kupované částky. A zajímá vás, jak získat zajímavý výnos? Potom je ideálním příkladem menší byt na okraji Prahy, kde lze dosáhnout nájmu okolo 10 000 Kč. Pokud vše přepočítáte, tak i s hypotékou se dostáváte na příjemné zhodnocení celých 5 %. A tolik jenom těžko získáte jinými možnostmi. Home Institute je nezávislá poradenská společnost, která zastupuje výhradně kupující nemovitostí. Vyjedná slevu a kupující platí pouze podílem ze slevy.

investice do bytu
Foto: spotblue.com

investice do bytu
Foto: spotblue.com

investice do bytu
Foto: spotblue.com

investice do bytu
Foto: spotblue.com