Mateřská? Zvládne ji i táta!

Když se řekne mateřská dovolená, většina lidí si představí ženu, která se láskyplně stará o dítě, zatímco muž chodí do práce a stará se o finanční zajištění rodiny. Někdy se ale stává, že životní situace postaví do role matky na mateřské muže. Dnes už nejde o tak vzácný jev a tátové na mateřské hrdě v péči o své potomky následují ženy.

táta na mateřské
Zdroj, foto: flickr.com/photos/gessman/

Starost o dítě není pouze výsadou žen

Říkáte si, muž na mateřské, to nemůže fungovat? Omyl, otcové se umějí vypořádat se starostmi a zodpovědností stejně jako ženy. Některé věci pro ně možná nejsou tak přirozené jako pro maminky, ale díky mnoha internetovém portálu nebo online poradnám není problém si poradit v každé situaci. Tátové na mateřské dovolené určitě důkladně vyberou správné příkrmy, hračky i oblečení. Pleny? Často neoblíbená činnost bohužel provází někdy i celou mateřskou. Nemoci? Malé děti jsou často nemocné nebo nachlazení a v těchto dnech je potřeba ještě intenzivnější péče. Tátové ale určitě vše bravurně zvládnou.

Muži patří k dětem

Stejně jako ženy, které se čím dál častěji věnují a angažují v mužských sportech, činnostech nebo zaměstnání, muži zastávají ženy. Připadá vám, že pánové spíš než aby krmili a přebalovali, by měli sedět u piva a sledovat fotbal? Láska a péče, kterou svému dítěti dají, je stejná jako u maminek. Strach, že by tátové mohli něco zanedbat, je žene k opravdu výjimečně důkladné starosti o jejich dítko.