Vytvořte si svůj čtecí koutek

Není nic příjemnějšího, než usednou za napínavou knihu a na okamžik zapomenout na všechny své starosti. K tomu, aby se vám pohodlně četlo, však potřebujete příjemné prostředí, díky kterému se dokážete uvolnit a odreagovat. Podívejte se dnes s námi, jak může vypadat nápaditý čtecí koutek.

knihovna
Zdroj: decoist.com>

Čtěte v klidu a pohodlí

Nejlepší variantou samozřejmě je místnost zařízená jako knihovna, kde má každý čtenář dostatek prostoru a klidu pro čtení, ale především všechny knihy snadno na dosah. Bohužel ne každý si může dovolit vyčlenit pro čtení celou místnost, a to je přesně ta situace, kdy je třeba se zamyslet nad čtecím koutem. Co by mu v žádném případě nemělo chybět? Tak především kvalitní osvětlení, bez kterého se žádný vášnivý čtenář neobejde. Skvěle se do takových míst hodí praktické lampy, u kterých můžete libovolně nastavovat polohu dle potřeby.

knihovna

Místo jen pro vás a vaše knihy

Důkladně byste měli vybírat i způsob sezení. Nejpohodlnější pochopitelně bude čalouněné křeslo nebo židle, které umístíte blízko konferenčního stolku, který vám poslouží jako odkládací plocha pro rozečtenou knihu nebo šálek kávy. V okolí čtecího koutky byste se měli vyvarovat různých rušivých elementů, které by vám mohly čtení znepříjemnit. Například taková hlasitá televize by vás rozhodně neměla vyrušovat, a proto ji ponechte ve vedlejší místnosti.

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna

knihovna
Zdroj: decoist.com>