Nové pračky Whirlpool FreshCare+

Prádlo čisté, voňavé a nepomuchlané. Přesně takové bude díky síle páry, kterou využívají nové pračky Whirlpool s funkcí FreshCare+. Tito šampioni se postarají o jakékoliv prádlo a blahodárné účinky páry je udrží voňavé, měkké a nepomuchlané až 6 hodin po doprání, i když je nestihnete hned vyjmout z bubnu. Nově se objevily i úzké modely Whirlpool FreshCare+, které využívají jemnou páru nejen po skončení pracího cyklu, ale mají i samostatné parní programy k osvěžení prádla nebo likvidaci až 99 % bakterií, aniž by bylo třeba prát při vysoké teplotě.

Funkce FreshCare+

Zvolíte-li funkci FreshCare+, napustí pračka po skončení pracího cyklu malé množství vody a ohřívá ji. Vzniká jemná pára, která spolu s šetrnými oboustrannými pohyby bubnu vyprané prádlo provzdušňuje, a tím ho udržuje svěží a nepomuchlané. Funkci FreshCare+ můžete vybrat stisknutím tlačítka před začátkem praní nebo i v jeho průběhu a stiskem tlačítka ji zase kdykoliv zrušit. Nemusíte už spěchat domů nebo pečlivě plánovat praní, abyste byli u pračky přesně v okamžiku, kdy dopere.

Nejnovější modely řady praček Whirlpool FreshCare+ mají parní generátor, který využívá blahodárné účinky páry hned několikrát.

Funkce FreshCare+ šetrně provzdušňuje vyprané prádlo jemnou párou a obousměrnými rotacemi bubnu v cyklech po 9 minutách, dokud je nebudete moci vyjmout – a to až 6 hodin po doprání, aby zůstalo voňavé a nezmačkané.

Samostatné parní programy zase využívají účinky páry pro osvěžení prádla bez praní (zbaví tak krátce nošené prádlo nepříjemných pachů např. z vaření nebo kouře) nebo k dezinfekci prádla během pracího cyklu. V tomto případě působí jemná pára antibakteriálně a bezpečně zničí až 99 % choroboplodných zárodků a houbotvorných organismů, aniž byste museli prádlo prát při vysoké teplotě. Je to energeticky úsporné a šetrné i k textilním vláknům a barvám.

Chytrá technologie 6. SMYSL rozpozná množství prádla a s ohledem na zvolený typ tkaniny sama upraví prací cyklus tak, aby byl výsledek dokonalý – s minimální možnou spotřebou vody, energie i času. Sedm speciálních pohybů bubnu přizpůsobuje frekvenci a délku otáčení bubnu konkrétnímu materiálu a fázi praní: od nejodolnějšího po nejjemnější jako je vlna a hedvábí; poradí si i s praním ve „studené vodě“ při 15 °C s výsledkem, jako byste prali na 40 oC. Funkce Clean+ zase umožňuje přizpůsobit prací cyklus jedné ze tří úrovní znečištění prádla. Invertorový motor se postará nejen o tichý chod, ale i o mimořádnou úspornost provozu.

Pračkám Whirlpool FreshCare+ byl udělen certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby HDM alergenů, bakterií a houbotvorných organismů.

Více na www.freshcare.cz

Vyzkoušeli jsme:

Předem plněná pračka Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU s kapacitou 9 kg a provzdušňováním již vypraného prádla


Předem plněná prémiová pračka z nové řady FreshCare+ s technologií 6. SMYSL sama vyhodnotí množství prádla
a uzpůsobí prací cyklus tak, aby bylo vaše prádlo dokonale čisté s nejnižší spotřebou vody i energie a za nejkratší čas. Tichý invertorový motor se postará o dlouhý život pračky i o úsporu díky energetické efektivitě A+++-30 %.

S kapacitou 9 kg je vhodná pro velké rodiny s více dětmi. 14 programů, včetně možnosti vyprat pouze poloviční náplň, si spolu s volitelným stupněm znečištění prádla poradí s každou situací a každým typem tkaniny. Určitě oceníte i možnost rychlého 30minutového praní a funkci praní v 15 oC se stejným výsledkem, jako byste prali na 40 oC, praní velmi jemného spodního prádla nebo funkci pro snadné žehlení. Velkou pomocí je cyklus FreshCare+, který šetrně provzdušňuje prádlo obousměrnými pohyby bubnu a až 6 hodin po ukončení pracího cyklu ho osvěžuje jemnou párou. Vaše vyprané prádlo tak zůstane měkké, voňavé a nepomačkané, i když jste zrovna mimo domov, a nemůžete je hned pověsit nebo dát sušit. Pračka je vybavena praktickým centrálním ovládacím knoflíkem a displejem, který zobrazuje průběh praní i zbytkový čas praní. K dispozici je v bílé barvě s bílým rámem dvířek. Má rozměry 845x595x630 mm a až 1400 otáček/min. Pračka má 10 let záruku na tichý invertorový motor. Doporučená cena modelu FWD91496WS EU je 10 990 Kč včetně DPH.