Jak na úpravu domu a zahrady

Dům se zahradou s sebou přináší spoustu radostí, ale i starostí. V létě sekání zahrady, na podzim shrabávání listí, zazimování záhonků a nehledě na úpravy na domu. Úpravy a péče o dům nemusí zůstat jen na vašich bedrech. Vše závisí na dobrém naplánování, ke kterému se nebojte využít moderní nástroje.

Naplánujte si vše dopředu

Samozřejmě většinu úprav domova a zahrady nezačínáte jen tak ze dne na den. Otázkou zůstává, jak dlouho dopředu plánujete? Vhodné je připravovat se na každé roční období, nebo ještě lépe vytvořit si rovnou roční plán. Například nová fasáda by se měla plánovat s delším odstupem, ať vše můžete připravit. Využít můžete klasiku v podobě tužky, papíru a stolního kalendáře, nebo sáhnout po modernějších nástrojích. Vhodný je Google kalendář či aplikace jako Wunderlist, která vám posílá notifikace přímo do emailu. Vše budete mít přehledně na jednom místě a starost o domácnost půjde jako po drátkách.

Inspirace všude kolem

Novinky v péči o dům a zahradu můžete sledovat v řadě časopisů o bydlení, nebo dokonce v knihách. Oblíbené jsou také kutilské pořady v televizi. Spoustu inspirace ale naleznete velice rychle na internetu. Většina časopisů má totiž svou webovou verzi, nebo stránky na sociálních sítích. Prohlédněte také stránky fanoušků bydlení a architektury třeba na facebooku, pinterestu, nebo instagramu. Inspirace a rady jsou zde hned po ruce a navíc ve vizuální podobě.

Řekněte si o pomoc

Plánování a inspirace už máte dost a teď přichází na řadu to nejtěžší – samotná práce. Vše nemusí zůstat na vašich bedrech. Zároveň ale nestrávíte hodiny nad hledáním řemeslníků. Zkuste moderní způsob, a to poptávkový systém Poptávej.cz. Na webových stránkách zadáte poptávky do formuláře. Zabere vám to přibližně tři minuty. Poptávka poputuje rovnou k řemeslníkům ve vašem okolí. Ti už reagují svou nabídkou přímo na míru. A na vás bude jen vybrat si tu nejlepší.