Vybíráme ten pravý nadzemní bazén na naši zahradu

Skočit si do vlastního bazénu je zcela určitě skvělou možností, jak si užít vodních radovánek kdykoliv, ale i jak nevyhazovat peníze za drahé plovárny.

bazen-hawai-517
ilustrační foto: hawaj.cz

Pokud je o penězích řeč, je třeba říci, že ideální volbou jsou v daném směru nadzemní bazény, které můžeme zakoupit za pár tisíc korun. Navíc nevyžadují žádné náročné stavební úpravy, či zdlouhavou montáž.

Bazény s klasickou konstrukcí

První možností, která také patřila mezi jednu z těch prvních na trhu, jsou bazény s klasikou konstrukcí. Ta se skládá ze dvou důležitých částí, a to obvodového plechu a dále vnitřní plachty. Příkladem mohou být zahradní bazény Intex, jelikož tento výrobce kromě jiného sází i na tyto osvědčené varianty. Jistotou dané konstrukce je pevnost, odolnost, ale i dlouhá životnost.

Samonosné bazény

Druhou možností jsou takzvané samonosné, též nazývané jako nafukovací bazény. Tato možnost je také poměrně oblíbená. Jedná se o bazény s nafukovacím lemem, které vynikají hlavně rychlým a snadným zprovozněním. Onu vzduchovou část stačí nafouknout a bazén začít napouštět vodou. Díky poddajnému materiálu se sám vytvaruje do potřebné polohy, která je stejně jako v předchozím případě stabilní a odolná.

Nezapomínejte na příslušenství

To, na co byste rozhodně neměli zapomenout, je příslušenství. Řada výrobců a prodejců již vytváří hotové sady, a tak se nemusíte o žádné dodatečné nakupování starat. Je tedy vhodné pohlídat si, aby součástí dodávky byly schůdky, skimmer a hlavně filtrace s čerpadlem. Doporučujeme jít cestou té pískové, která není o tolik dražší a nabídne rozhodně kvalitnější výsledky spojené s čistotou vody.

Dalšími doplňky, do kterých se v souvislosti s bazénem rozhodně vyplatí investovat, jsou krycí plachty. Ty mohou mít nejenom ochrannou, ale i termoizolační funkci. Nabízejí se také solární sprchy, které jsou možností jak se před vstupem do bazénu opláchnout teplo vodou, která je ohřívána výhradně slunečními paprsky – tedy zdarma.