K čemu slouží pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je jedním z typů pojištění majetku. Slouží k tomu, aby nám v případě některých, byť na první pohled nepravděpodobných, škod byla nahrazena újma – ať už jde o to, že nás někdo okrade, či prostě dojde k poškození nebo zničení našeho majetku.

jak-pojistit-dum-nebo-byt
ilustrační foto: pixabay.com

Pojištění domácnosti vlastně s nadsázkou slouží k tomu, aby se nám v noci lépe spalo a nemuseli jsme se bát, co se přihodí. Vztahuje se na veškeré vybavení domácnosti, tedy i na elektroniku, nábytek a nejrůznější cennosti. Pojistit si můžete nechat i další objekty, které k vašemu bytu či domu patří – lze tedy pojistit i například sklep nebo garáž.

Důležité odkazy

Informace o pojištění domácnosti: cap.cz
Informace o pojištění majetku: wikipedia.org
Sjednání nejlevnějšího pojištění domácnosti online: klikpojisteni.cz

Co všechno pojištění domácnosti kryje

Kryje celou škálu rizik – a to i ta, která se zdají být nepravděpodobná. Toto krytí ale není zbytečné, právě nepravděpodobná rizika nakonec mnohdy mohou udělat největší škody. Ne nadarmo se říká, že jistota je jistota.

Kromě krádeží kryje také požáry, výbuchy, škody způsobené kouřem či zásahem blesku, následky přepětí v elektrické síti, dopady zemětřesení, krupobití i vichřic, se kterými se pojí například i pády stromů a sesuvy půdy. Pojištění zahrnuje i škody způsobené nárazem vozidla či letadla, ale i nadzvukové vlny. Kromě toho pokrývají i občanskou odpovědnost.

Pojištění lze zařídit z pohodlí domova

Jestliže nechcete absolvovat žádné osobní schůzky a ve stresu někomu vysvětlovat, co od svého pojištění očekáváte, využijte možnost pojištění domácnosti online. Vše si nastavíte podle vlastních potřeb, můžete si to rozmýšlet, jak dlouho chcete, a nemusíte se bát, že by na vás někdo tlačil a donutil vás platit za služby, které ve skutečnosti ani nechcete nebo dokonce nepotřebujete. Tímto způsobem můžete ušetřit nejen svůj čas, ale také peníze a nervy.

Další článek na toto téma naleznete zde: http://bydleni-z.cz/pojisteni-domacnosti-vam-pomuze-v-krizovych-chvilich