Kam za informacemi o stavebnictví, architektuře a designu

Nový webový portál o architektuře a stavebnictví je tu. Nahlédněte!

byty Praha
Zdroj, Foto: zeospot.com, Dixon House architecture design sketch; Ilustrační fotografie na téma architektura a design

Široké členská základna

Sociální sítě si dávají za úkol dát dohromady skupinu lidí, kteří mají podobný zájem nebo cíl a kteří by se v reálném životě v takovém množství sotva dokázali potkat. Tak je tomu i s webem stavebnikomunita.cz. Stavební komunita se snaží o vytvořit skutečně pestrou společnost uživatelů, kde nejsou vítáni jen lidé „od fochu“ – ať už ti, kteří se architekturou a designem či projektováním živí, nebo studenti těchto atraktivních oborů (architektura, územní plánování, pozemní stavitelství) – ale také laičtí nadšenci nebo ti, jejichž žízeň po informacích, znalostech a radách je motivována tím, že právě nějaké stavební plány řeší. Každý si může na stránkách najít to svoje.

Proč hledat informace na sociální síti?

Stránek věnovaných stavebnictví, pozemnímu stavitelství a podobným oborům je spousta. Vždy si na nich ale musíte vystačit jen s omezeným množstvím informací, které se na nich nachází. Jen málokdy dokáží tyto stránky vyřešit váš konkrétní problém. Proto je účinnější stát se členem živého diskuzního fóra, kde stačí vznést dotaz a hned se vám dostane odpovědi. Pro zkušené architekty je poskytnutí rady otázkou osobní cti a zároveň možnost sebeprezentace, jiní lidé zase ochotně zavzpomínají, jak sami postupovali, když řešili podobný problém během svého projektu. Nic vám nedokáže udělat lepší reklamu, než to, že jste schopni poskytnout dobrou radu někomu, kdo to právě potřebuje.

Díky možnosti přidávat fotografie a videa mají webové stránky potenciál stát se skutečnou studnicí znalostí a inspirace. Důležité jsou také tematické rubriky snažící se přinášet uživatelům aktuální novinky a trendy v této oblasti lidské činnosti. Jen máloco se totiž tak dynamicky rozvíjí, jako právě architektura a stavebnictví. Mějte o tom informace z první ruky!

nový web
Zdroj: weandthecolor.com, Nichola Alan Cope