Kamerový systém jako moderní zabezpečení

V dnešní době je drzost a vychytralost mnohých zlodějů neskutečná a je potřeba se proti tomu náležitě bránit, neboť procento kriminálních činů nejen u nás neustále stoupá. Kamerový systém je jedním z nejefektivnějších způsobů ochrany, nejen pro komerční objekty, kde se s ním můžete nejčastěji setkat, ale rozhodně také

Kamerove systemy jako moderni zabezpeceni1
ilustrační foto:

Jeho využití v rodinných domech a bytech stále roste na popularitě a rozhodně se není čemu divit. Není totiž výjimkou, když si kamerový systém lidé instalují i na parkoviště před svým panelákem. Už z toho je více než patrné, že je důležité být maximálně opatrný. Zloděje už častokrát nezastaví ani plot a za ním hlídací pes. Jestliže si přejete svůj majetek a rodinu ochránit skutečně na co nejvyšší úrovni, není od věci se obrátit na odborníky.

Bezpečí a kvalita od profesionálů

Jestliže máte rodinný domek s celkem rozlehlým pozemkem či zahradou, je nutnou podmínkou pro kamerový systém, sestavení profesionálního posudku dané lokality. Jak asi tušíte, je celá projekce a samotné zapojení zabezpečovacího systému poměrně náročnou záležitostí, kde je potřeba maximálně profesionální přístup. Každý jednotlivý dům, byt, zahrada, či pozemek má svá specifika, které je nutné včas odhalit a podle nich následně nastavit správnou kombinaci všech zabezpečovacích prvků.

Kamerove systemy jako moderni zabezpeceni2

Je přinejmenším rozumné se s dotazy o zabezpečení objektu obracet přímo na odbornou a proškolenou společnost, která se může pochlubit dostatečnými referencemi. Taková firma vám může také poskytnout dostatečný servis, údržbu a také doladí kamerový systém podle vašich představ. Stejně tak může váš kamerový systém napojit na pult centralizované ochrany, neboli PCO a v případě jakéhokoliv narušení bude vyslána na dané místo zásahová jednotka v podobě profesionální fyzické ostrahy.

Pult centrální ochrany, neboli PCO, je kontrolním stanovištěm specializované bezpečnostní agentury, kam jsou napojeny jednotlivá elektronická zabezpečení, jako jsou kamery a alarmy, které jsou pod neustálým dohledem proškoleného pracovníka této bezpečnostní agentury. Právě díky tomu je možné při jakémkoliv problému okamžitě jednat.

Kamerove systemy jako moderni zabezpeceni3

Výhodou propojenosti jednotlivých složek pultu centrální ochrany (PCO) je možnost rychlého vyhodnocení situace a zjištění, zda jde o planý poplach, nebo je třeba urychleně jednat. Mezi jedny z nejdůležitějších úkolů pracovníka náleží zejména vysílání agentů bezpečností agentury na místo v co nejkratší době od zjištění možného problému, kdy se hraje doslova na minuty. Pro každého uživatele by měl být při výběru bezpečnostní agentury nejdůležitějším kritériem skutečnost, jestliže umožňuje propojení kamerového systému také s PCO.

Je lepší drátový nebo bezdrátový?

Máte dilema, jestli dát přednost drátovému kamerovému systému před bezdrátovým modelem? Budete asi překvapení, ale i v tomto ohledu je na místě vzít si rady od profesionálů k srdci. Jak drátový, tak i bezdrátový kamerový systém má své výhody a nevýhody. Největší výhoda drátového systému je jeho celkem nízká pořizovací cena. Na druhé straně bezdrátový systém nabízí celkem slušnou svobodu při změně rozestavění a to hlavně bez dalších dodatečných stavebních úprav.

Kamerove systemy jako moderni zabezpeceni4

Pokud ještě váháte, zda si pořídit či nepořídit bezpečnostní systém, možná bude rozhodujícím faktem to, že ho lze propojit s tísňovou linkou, s pultem centralizované ochrany a také s vaším mobilním telefonem.