Nápady na osvětlení do vašeho šatníku

Trend šatních skříní je již pomalu na ústupu a na přední pozice se dostávají šatníky v podobě menších místností. Ať už je váš způsob ukládání oblečení jakýkoliv, jistě jste stáli před otázkou správného osvětlení. A právě na to se zaměříme v dnešním příspěvku.

šatník
Zdroj: decoist.com

Jaký způsob osvětlení zvolit

K místnosti, která slouží jako šatník, je třeba přistupovat ohledně osvětlení jinak, než je tomu v místnostech ostatních. Zatímco obvykle míváme jedno hlavní světlo ve středu místnosti, v šatníku potřebujeme naopak zaměřit osvětlení na jednotlivé stěny. K tomu nám skvěle poslouží jak populární LED pásky, které jednoduše přichytíme podél stěn dle potřeby, tak bodová světla, která se uchycují stejně snadným způsobem. Jejich výhodou je především nízká spotřeba energie a kvalitní osvětlení, které nám obzvlášť v šatníku přijde velmi vhod.

šatník

Několik způsobů ovládání

Stejně jako existuje mnoho druhů osvětlení, pro které se můžete rozhodnout, existuje také i celá řada způsobů ovládání takového osvětlení. Patrně nejpraktičtější je jednoduchý vypínač, pomocí kterého rozsvítíme šatnu celou. Chceme-li však ušetřit, postačí nám osvětlení té stěny, kterou právě potřebujeme. I to můžeme vyřešit vypínačem nebo dotykovou plochou samotného osvětlení, s čímž se můžete setkat zejména u osvětlení bodového. LED pásky naopak můžeme ovládat oddělenými vypínači.

šatník

šatník

šatník

šatník

šatník

šatník

šatník
Zdroj: decoist.com