Podle jakých kritérií vybrat vhodný gril?

Sháníte-li právě nyní nový gril, možná si lámete hlavu s tím, do jaké varianty vlastně investovat. Pravdou je, že nabídka grilů je v současné době velmi bohatá. Přesto se lze zaměřit na určitá kritéria, podle nichž si jistě vyberete ten nejvhodnější výrobek.

Grilovani2
Zdroj: grilovani.cz

Při výběru nového grilu si je pochopitelně nutné zodpovědět hned několik důležitých otázek. Pojďme se tedy rovnou zaměřit na ty, které si lidé kladou zřejmě nejčastěji.

  • Kde konkrétně budete grilovat? Pokud máte zahradu, můžete zvolit plynový gril, gril na dřevo či dřevěné uhlí, keramický gril anebo udírnu. Máte-li „pouze“ balkon, jsou pro Vás vhodné elektrické grily, jež neprodukují kouř. Jestliže to je právě Váš případ, přečtěte si, jak vybrat elektrický gril.
  • Jaký máte čas na grilování? V případě, že si nemůžete dovolit věnovat této činnosti příliš mnoho času, zřejmě nejvhodnější je plynový gril. Pokrmy si totiž na něm připravíte snadno a rychle. Prohlédněte si tedy nabídku plynových grilů a připravujte si velmi jednoduše báječné dobroty.
  • Pro kolik osob budete připravovat pokrmy? Jestliže máte velkou rodinu, případně často zvete na grilované pochoutky sousedy či přátele, pamatujete na to již při výběru grilu. S rozměrnějším výrobkem si totiž můžete značně usnadnit práci.
  • Jak vysokou částku chcete do grilu investovat? Určit, které grily jsou nejlevnější, v podstatě nelze, neboť se v jednotlivých druzích dle ceny mnohdy výrazně liší. Záleží tedy spíše na Vás, kolik si můžete dovolit za gril utratit peněz.