Regály najdou své využití i v domácnostech. Kde nejvíce?

Pod pojmem kovové regály si většina z nás představí firemní skladové prostory s velkými regálovými systémy až ke stropu. Zde také regály nachází největší uplatnění, ale velkým pomocníkem se mohou stát také v domácnostech, ačkoliv jsou často opomíjeny. My se dnes na využití regálů v domácnosti zaměříme detailněji a představíme si, jak a kde mohou nejlépe sloužit.

Univerzální_kovová_skříňka_-_pracovní_skříňka
ilustrační foto: t-regaly.cz

Existuje hned několik druhů

Stejně tak jako firemní regály mohou mít mnoho odlišných variant provedení, i regály do domácnosti se vyrábí v několika odlišných variantách. Za základní model jsou považovány regály v celokovovém provedení. Některé druhy ale mohou mít police ze dřevotřísky. Rozdíl je také v samotném konstrukčním provedení, kde je možné vybírat regály s klasickým spojením na šrouby nebo v bezšroubovém provedení.

Nejčastěji ve spížích

regály v domácnostech se nejčastěji můžeme setkat ve spížích, špajzech a příručních kuchyňských skladech. Jejich velkou výhodou pro spíže je především variabilita. Podle velikosti uskladněných potravin si můžete sami navolit pozice jednotlivých polic. Mezera může být 10 centimetrů i půl metru. Záleží na vás. Ke všem regálovým systémům je možné dokoupit náhradní police.

Do sklepa a garáže pro uskladnění

Sklepy a garáže jsou v rodinných domech i v bytech místem, které slouží především na odkládání výbavy, kterou tak často nepotřebujeme. Pánové zde mohou mít uložené nářadí, dámy třeba zavařeniny. Ve sklepích a garážích je zvýšené riziko koncentrace vlhkosti, proto doporučujeme vybírat regály v celokovovém provedení s nadstandardní úpravou proti korozi. Další využití mohou regály najít v domácích posilovnách, v dílnách, v herních místnostech i na půdách. V dílnách mohou být využity také kovové šatní skříně, které najdete v nabídce specializovaných prodejců regálových systémů.