Ušetřete si podzimní práci. Štípače na dřevo vám pomohou!

Těšíte se na podzim? To je zřejmě hloupá otázka. Na podzimní a zimní období se přeci nikdo těšit nemůže. Počasí je nevlídné a s tím nás čeká spousta práce při odklízení listí a sněhu nebo při přípravě palivového dřeva k vytápění.


Zdroj, foto: namir.cz

Díky moderním strojům si ovšem můžeme spoustu práce ušetřit. Není tedy důvod se obávat moderních novinek ani z cenových důvodů ani z obav s případnou manipulací. Všechny stroje jsou totiž přizpůsobeny k jednoduchému ovládání.

Štípače vám snadno zajistí palivové dřevo

Je velmi důležité se na celý problém podívat z objektivního hlediska. Vynikajícím příkladem je praní prádla. Prali byste dobrovolně na valše, kdybyste měli k dispozici automatickou pračku? Jistě, že ne. A stejné je to s přípravou palivového dřeva. Proč se trápit s několika týdenním sekáním dřeva, když štípače na dřevo zvládnou tuhle namáhavou práci sami?

Správný typ štípače vám dobře poslouží

Jediné, o čem musíte rozhodnout, je volba správného typu štípače. Pro občasné použití postačí bohatě jednoduchý horizontální štípač, který se hodí i pro přípravu dřeva do krbu. Pokud ovšem potřebujete dostatek dřeva pro celé zimní období, rozhodně si raději pořiďte vertikální štípač na dřevo, který dokáže za několik minut připravit dřevo na mnoho dnů. Za jeden nebo dva dny práce se štípačem máte vystaráno na celou zimu.

Se štípačem na dřevo si poradí muži i ženy

Celé tajemství štípače zahrnuje klín a kříž, které ve společné kombinaci dokážou rozštípnout i velká polena na čtvrtiny. Tím vám odpadne opakované vkládání již rozštípnutého polena. Obsluha je velmi snadná a rozhodně si se štípačem poradí muži i ženy bez ohledu na kutilské schopnosti nebo zkušenosti se stroji.


Zdroj, foto: namir.cz