Lesní domy

Tahle rodina si nechala navrhnout dva stejné domy osazení na podstavci, které mají imitovat klasické domečky, jak si některé děti staví ve stromech. Pojďte se podívat!

urban treehouse
Foto: Laura Fiorio

Info o projektu:
Název: Urban Treehouse
Autor: baumraum
Účel budovy: Rodinný dům
Místo: Berlín, Německo

Německá architektonická kancelář s názvem Baumraum navrhla tyto dva velice zvlášní domy. Nacházejí se v berlínské čtvrti Zehlendorf a jejich název je městské stromové domy, které byli realizovány v roce 2014 a každý z nich zabírá plochu necelých 34 metrů čtverečních.

Iniciativa postavit si vlastní domy a ještě k tomu nějakým způsobem odlišné od ostatní b okolní zástavbě, pochází od pradědečka a jeho pravnuk, které se nacházejí v téhle klidné berlínské rezidenční čtvrti. Domy už svým vzhledem upoutávají pozornost kolemjdoucích, jsou totiž postavené jakoby na stromě a hlavní přístup mají vždy provedené přes schodiště. Dům pak obsahuje pouze základní funkce, co normální rodinný dům potřebuje, tak aby naplnily základní požadavky na bydlení. Prostor interiéru nabízí prostor, ve kterém je umístěna kuchyně s jídelním prostorem a obývacím pokojem, sloužící také k přespání a dále hygienické zázemí.


Foto: Laura Fiorio


Foto: Laura Fiorio


Foto: Laura Fiorio


Foto: Laura Fiorio